» 
»
 

Danimarkalı gözlemcinin terör örgütü için yardım topladığı ortaya çıktı

Halk oylamasını AKPM adına izleyen Danimarkalı Milletvekili Villumsen ile ilgili şok edici detaylar ortaya çıkmaya başladı. Villumsen, terör örgütü YPG için yardım toplayarak halk oylaması için "Hayır" kampanyası yürütmüş.

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum ile ilgili AGİT ve AKPM'nin ön raporlarındaki objektiflik hala tartışılırken, söz konusu heyetteki Danimarkalı üye Nikolaj Villumsen hakkında ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin Danimarka Delegasyonunun 5 üyesi arasında yer alan ve halk oylaması sürecinde AKPM adına İzmir'de oy verme ve sayım işlemlerini takip eden Villumsen'in söylemleriyle terör örgütü PKK'ya açık destek verdiği, kendi partisi Birlik Listesi ile HDP'nin kardeş parti olduğunu vurguladığı belirtildi. Sık sık Türkiye'yi ziyaret ettiği belirtilen Villumsen'in bu ziyaretleri sırasında ise HDP'li parlamenterleri ve belediye başkanlarını ziyaret ettiği biliniyor.

HALK OYLAMASINDA HAYIR VERMELERİNİ İSTEMİŞ
Oy verme işlemlerinin yurt dışında devam ettiği sırada sosyal medya üzerinden Birlik Listesi Sözcüsü ve Milletvekili Pernille Skipper ile birlikte bir video yayınladıkları ve Danimarka'daki Türk vatandaşlarının "Hayır" oyu vermelerini istediği belirtilen Villumsen'in ayrıca terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'on posteri ve örgütün bez parçalarının önünde konuştuğu fotoğraf paylaşımı yaptığı da bildirildi. Villumsen, AB terör örgütleri listesinden PKK'nın çıkarılması gerektiğini savunanlar arasında yer alıyor.

YPG'YE FİNANSAL DESTEK
Danimarka Parlamentosunda bulunan 179 milletvekilinin 14'ünü oluşturan Birlik Listesi partisinde yer alan Villumsen'in terör örgütü PKK/PYD uzantısı YPG'ye 2014 yılında parti olarak topladıkları 53 bin 500 kron yani yaklaşık 28 bin lirayı bağışlayarak örgütün ele başı Salih Müslim'e Kopenhag'da teslim ettiği hatırlatıldı. Villumsen'in ayrıca söz konusu bağış parasının teslimi sırasında yaptığı konuşmada paranın silah alımı dahil istenildiği gibi kullanılabileceğini vurguladığı da belirtildi.

Birlik Listesi'nin terör suçu işlemiş olabileceğini dile getiren Danimarka Halk Partisi, polisin bu konunun üstüne gitmesini istemesine rağmen Birlik Listesi partisi bu uyarılar dikkate almayarak 65 bin 247 kron yani yaklaşık 35 bin lirayı 2015 yılında terör örgütü YPG'ye bağışlamıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *