» 
»
 

Darbe fırsatçılığı yapan istasyonlara EPDK’dan ceza geliyor

FETÖ/PDY darbe girişiminin yaşandığı gece bazı akaryakıt istasyonlarının hizmet vermediği ya da oldukça fahiş fiyatlarla akaryakıt sattıklarını tespit eden EPDK, yaptığı yazılı açıklama ile ilgili firmalara ceza keseceğini duyurdu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın da sözlerine yer verilerek, bazı akaryakıt istasyonlarının darbe girişimi gecesinde hizmet vermediğinin, bazı istasyonların ise çok yüksek fiyatlarla akaryakıt sattığının tespit edildiği belirtildi. Bu istasyonların vatandaşı mağdur ettiğinin ifade edildiği açıklamada söz konusu firmalar hakkında işlem başlatılacağı ve gerekli görülen istasyonlara ceza kesileceği bildirildi.

Böyle bir zamanda hizmet vermeyen akaryakıt firmalarının yaptıklarını hiçbir şekilde savunamayacaklarının da dile getirildiği açıklamada Yılmaz, talimatı vererek derhal süreci başlattığını kaydetti. Söz konusu darbe girişimi gecesi hizmet vermediği otomasyon üzerinden tespit edilen akaryakıt istasyonlarının hakkında işlem başlatılacağı, mevzuattan doğan cezaların da gerekli görüldüğü yerlerde uygulanacağını vurguladı.

Bazı vatandaşların 15 Temmuz gecesinde yaşanan darbe girişimi sonrası araçlarına akaryakıt almak için geldikleri bazı bayilerin kapılarını kilitleyerek hizmet vermediği görülmüş, FETÖ darbe girişimine tepki olarak sokağa çıkmak isteyen vatandaşları bu durum mağdur etmiş, vatandaşlar tarafından konuya ilişkin EPDK’ya çok sayıda şikayet iletilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *