» 
»
 

Darbe girişime direnen 18 yaşındaki gencin tedavisi sürüyor

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimin merkezi olan İstanbul'da, Atatürk Havalimanı'nda darbecilere karşı kahramanca direniş gösteren 18 yaşındaki Halil İbrahim Koşdaş'ın tedavisi devam ediyor.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz gecesi darbe girişimini başlattıkları ana kollarından biri olan İstanbul'da, FETÖ'cülere karşı darbe girişimine direnmek amacı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na giden 18 yaşındaki Halil İbrahim Koşdaş, darbeci askerlerin tüfeğinden çıkan ateş ile yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Koşan'ın, kaldırıldığı özel hastanede tedavisi devam ediyor. Atatürk Havalimanı'nda darbe girişimine direnenlere destek olmak amacı ile giden Halil İbrahim Koşdaş o esnada darbeci bir askerin piyade tüfeğiyle ateş edilmesi sonucunda karnından yaralandı. İlk olarak Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Bir önceki gün taburcu olduktan sonra memleketine geri dönen Koşdaş, sancılarının artması ile yeniden kentteki özel bir hastaneye kaldırıldı. 

Halil İbrahim Koşdaş, darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını duyduktan sonra, İstanbul'da hanüz bir haftalık işçi olmasına rağmen, Atatürk Havalimanı'na otostop çekerek gittiğini, iki asker kamyonuna doğru 10-15 kişilik bir grupla koştuklarını en önde kendisinde olduğunu ve bir askerin gözünün içine baka baka kendilerine ateş açtığını söyledi. Koşdaş, yanındakilerin öldüğünü kendisinin de kelime-i Şehadet getirdiğini fakat hayata tutunmayı başardığını dile getirdi. Cumhurbaşkanına olay hayranlığının küçük yaşlardan beri hayranı olduğunu ve çevredeki yakınlarının bunu bildiğini, aynı olayın tekrarlanması halinde yine yeniden koşa koşa gideceğini belirten Koşan, 3-5 vatan haininin ülkeyi bölemeyeceğini söyledi.

Baba Koşan ise, oğlunun yoğun bakımdan çıkar çıkmaz, vatanına birşey olup olmadığını sorduğunu söyledi. Oğlu ile gurur duyduğunu onun gibilerin sayesinde vatanımızın ve bayrağımızın yerinde olduğunu, bütün dualarının vatanı ve bayrağı ve Cumhurbaşkanı için olduğunu, bu olaylara tiyatro diyenlerin utanmaları gerektiğini ve bu vatanda yaşamayı hak etmediklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *