» 
 

Darbe girişimi sonrasında ünlüler de duruma tepkilerini koydu

15 Temmuz gecesinde başlayan darbe girişiminin ardından ünlülerde olaya sessiz kalmadı. Hayatını kaybeden insanlar için üzüntülerini ve dualarını sosyal medya üzerinden belirten bazı ünlülerin arasında Amerikalı oyuncu Lindsay Lohan bile bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan, birçok insanın hayatını kaybettiği terör örgütünün darbe girişiminin ardından ünlülerde olaya sessiz kalmadı. Tepkilerini koyan birçok ünlülerin arasında Amerikalı güzel oyuncu Lindsay Lohan bile yer alıyor.

Başarılı popçu Murat Boz’dan, Türkiye’nin divası Bülent Ersoy’a kadar bütün ünlüler darbe girişime tepkilerini koydu. Darbeye hayır demeyenlerle çalışmayacağını ve çalıştırmayacağını belli eden paylaşımı ile gündeme gelen Raci Şaşmaz ve kardeşi Necati Şaşmaz, darbeye hayır diyerek demokrasiye herkesin sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

Ünlü sanatçı Tuba Büyüküstün ve Oktay Kaynarca ise yaşananlara sessiz kaldığı için birçok eleştiri aldı. Gelen acımasız yorumların ardından Kaynarca ve Büyüküstün eleştiri sahiplerini tatmin edecek darbe karşıtı mesajları ile uzun süren sessizliği bozdu. Hülya Avşar, sosyal medyada paylaştığı mesajında ise darbecileri kınadığını, halka teşekkürlerini sunduğunu ve milletin takdire şayan birlik beraberliğine hüngür hüngür ağladığını belirtti.

Cem Davran, Mustafa Ceceli, Kenan İmirzalıoğlu, Nihat Hatipoğlu ve daha birçok ünlü isim 15 Temmuz’un ardından üzüntülerini, hayatını kaybeden insanları adına dualarını ve taziyelerini sosyal medya üzerinden belirterek terörü ve darbeyi şiddetle kınadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *