» 
»
 

Darbeci firari askerler ve onları saklayan Ömer Gazneli yakalandı

Firari Kurmay Albay Nebi Gazneli ve Kurmay Albay Müslüm Kaya ile birlikte iki firari darbeci askerin saklanmasına yardım ettiği belirtilen bir kişi Konya’da yakalandı.

Konya Selçuklu’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin koordinesinde firari askerler Kurmay Albay Nebi Gazneli ile Kurmay Albay Müslüm Kaya, Yazır Mahallesi Şehit Mustafa Aydın sokak’ta bulunan bir evde Özel Harekat polislerince yakalandı. Onlara gizlenmeleri için yardım eden ve Albay Nebi Gazneli’nin kardeşi olduğu belirlenen Ömer Gazneli’nin peşine düşen ekipler, yapılan operasyonla, şahsı merkez Meram ilçesi Lalebahçe mahallesindeki evinde yakaladı.

Gazneli, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi. Ömer Gazneli’nin evinde yapılan aramalarda bahçede toprağa gömülü halde firari askerlerin tabancaları bulundu. 6 Ağustos’ta Konya’ya geldikleri belirlenen firari askerlerin Ömer Gazneli tarafından başkasına ait kimlikle kiraladığı evde kaldıkları ve bu tarih itibariyle hiç evde çıkmadıkları belirlendi. Firari askerlerin ihtiyaçlarının ise Ömer Gazneli tarafından karşılandığı öğrenildi.

FETÖ darbe girişimi soruşturmasında TRT’nin basılması köprüde halka ateş açılması talimatlarını veren firari Kurmay Albay Nebi Gazneli ile Kurmay Albay Müslüm Kaya’nın İstanbul’a giderek oradan da Mısır’a kaçmayı planladıkları bilgisi verilmişti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *