» 
»
 

Darbeci subayların eşleri meğer 2010 KPSS şüphelisiymiş

Gözaltında bulunan Haldun Gülmez ile hakkında yakalama kararı bulunan Binbaşı Zafer’in eşlerinin de KPSS şüphelisi olduğu ortaya çıktı. İki subayın da eşleri 2010 KPSS soruşturması kapsamında şüpheliler arasında yer alıyor.

Birisi FETÖ darbe girişimi nedeniyle gözaltında, diğerinin ise İzmir’deki askeri casusluk soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı var. Ancak askerlerin ikisinin eşlerinin de KPSS şüphelisi olmaları nedeniyle soruşturmaların FETÖ bağlantılı olabileceğini akıllara getirdi.

Üzerinde hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik beddualar bulunan ve Marmaris’teki otele baskın düzenleyen askerler arasında yer alan Deniz Yüzbaşı Haldun Gülmez, yaralı olarak ele geçirilmişti. Gülmez’in eşinin 2010 yılı KPSS soruşturmasının şüphelileri arasında bulunduğu öğrenildi.

Ayrıca İzmir’de darbecilerin bu girişimlerini alelacele başlatmalarına neden olduğu ileri sürülen askeri casusluk soruşturması kapsamında Binbaşı Recep Zafer hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Zafer’in eşi Zeynep Afra Zafer’in de aynı şekilde 201 KPSS soruşturması kapsamında soruların sızdırılması davasındaki şüphelilerden olması ikisi arasındaki FETÖ bağlantısına dikkatleri çekti.

Söz konusu soruşturmada 580 subay eşi kadının yer aldığı ve bu kişilerin 100 ve daha fazla soruya doğru cevap vererek sınavı kazandıkları ortaya çıkmıştı. İki subayın eşleri de bu şüpheliler arasında yer alıyor. Soruşturma kapsamında MASAK tarafından hazırlanan raporda bazı kritik görevdeki TSK subaylarının eşlerinin himmet adı altında para ödedikleri de iddialar arasında yer almaktaydı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *