» 
»
 

Darbecilere destek için akaryakıt satmadılar!

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi günü, sokağa dökülmek için araçlarına akaryakıt almak isteyen vatandaşlar ikinci bir şok yaşadılar. Akaryakıt istasyonu sahibi, 02:00 ile 07:00 arasında satış yapılmayacağını söyleyince vatandaşlar şikayetçi oldular.

FETÖ'cuların darbe girişimine engel olmak isteyen vatandaşlar meydanlara gitmek için Arnavutköy'deki akaryakıt istasyonuna geldiler. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde vatandaşlara satış yapmayan akaryakıt sahibi ve müdürü hakkında, vatandaşların şikayetlerinin değerlendirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Akaryakıt istasyonunun hem sahibi hem de müdürünün FETÖ'culara destek oldukları ortaya çıkınca tutuklandılar.

Darbe girişimi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanlara çağrısı üzerine yola çıkan vatandaşlar, İstanbul Arnavutköy'de ikamet eden siviller otomobilleri ile yola çıktılar. Araçlarının benzin ihtiyaçlarını gidermek için benzin istasyonuna uğradılar. Fakat Eski Edirne Asfalt Caddesi'nde bulunan akaryakıt istasyonunda yetkililer vatandaşların yakıt ihtiyaçlarını karşılamak yerine, 02:00 ile 07:00 arasında benzin satışının yapılmayacağını söyledi. Arnavutköy sakinleri bu açıklamanın üzerine akaryakıt istasyonu sahibinden ve müdüründen şikayetçi olup, polise ihbarda bulundular.

O gece Arnavutköy'deki satışı kesen işletme yeri hakkında savcılığın inceleme başlatması üzerine, akaryakıt istasyonunun sahibinin Amerika ile bağlantısı olduğu ve Amerika'ya para havale ettiği, akaryakıt sahibinin oğlunun ise FETÖ'nun okullarında eğitim gördüğü ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonrasında akaryakıt sahibi olan Yusuf Pehlivan ve işletmenin müdürü olan Emrah Köse, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara dökülen halka para karşılığında bile benzin satışı yaptığı belirlendi. Yusuf Pehlivan ve Emrah Köse'nin silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. İş yerindeki çalışanlar ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *