Deney için iPhone’unu 750 metre yükseklikten attı

Sosyal medyanın konuştuğu Kanadalı kadın, iPhone’nuna dayanıklılık testi yapmak için 750 metre yükseklikten aşağıya attı. Planördeyken telefonunu aşağıya attıktan sonra yerini saptayarak telefonu bulan kadın, yaptığı ilginç deneyin ardından hayrete düştü. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça şaşırttı…

Kanadalı Jeannie Buck, yaptığı deney ile oldukça ilginç bir sonuca imza attı. Seyahat ettiği planör ile 2500 feet yükseldikten sonra selfie çekinmesinin ardından telefonunu aşağıya doğru bıraktı. Uçaktan aşağı attığı iPhone, ilginç denemenin ardından incelendi.

Son zamanlarda sosyal medya da adından sık sık bahsettiren Kanadalı kadın Jeannie Buck, sıra dışı deneyi ile duyanları hayrete düşürdü. Peki, 2500 feet yükseklikten aşağıya attığı iPhone’nun son durumu ne? Telefonunu bırakmadan önce selfiesini Facebook’a yükleyen Buck, iniş yaptıktan sonra attığı iPhone’nunu bulmak için kullanılan find my iPhone programından yararlanarak buldu. Find my Phone uygulaması ile 2 bin 500 telefonun yerini saptayan kadın, cihazın umulduğu gibi parçalanmadığını belirtti. Bulduğu telefonu inceleyen Jeannie Buck, telefonun hala çlaıştığını ifade etti.

Jeannie, telefonun sağlam olduğunu gösteren fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşsa da uzmanlar böyle bir sonucu elde etmesinin gerçek olamayacağı yönünde iddialar ortaya koydu. Zira 750 metre kadar yükseklikten bırakılan herhangi bir cihazın aşağı düştükçe ağırlaştığı bilindiği gibi yere düştüğünde de parçalanmasının kaçınılmaz olduğu söyleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *