» 
»
 

Dengeli Beslen Harekete Geç etkinliğinde 500 kadın zumba yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ve bir et üretim firmasının ortak düzenledikleri "Dengeli Beslen Harekete Geç" etkinliğinde 500'a yakın kadın zumba yaptı.

Kocaeli Sükeyman Demierel Kültür Merkezi'nde yapılan etkinlikte Uzman Diyetisyen Olcay Barış'ın yaptığı konuşmada, kadınlar için dengeli beslenmenin önemini ve egzersiz yapmanın faydalarından bahsetti. Dünya genelinde yaygınlaşan obezite hastalığından da söz etti. 2008'de obezite hastalığı 400 milyon kişide var iken 2016 senesinde bu rakamın 700 milyona yükseldiğini açıkladı.

Uzman Diyetisyen Olcay barış, bu sadece Türkiye için değil tüm dünya için büyük bir tehdit. Obezite sayısı 8 yılda neredeyse 300 milyon kişi artış gösteriyor dedi. İstatistiklere göre obezite erkeklerin %20'sinde iken, kadınlarda %41 oranında olduğunu da ekledi. Kişilerin tamamen yanlış beslenmekten, fastfood beslenmelerinden dolayı obeziteye yakalandıklarını da söyledi. Egzersiz ile düzenli beslenme, diyet ile herkesin kendisine dikkat etmesi gerektiğini, diyetin sadece zayıflamak için değil sağlıklı beslenmek için gerekli olduğunu vurguladı.

 

Obezite hastası olmamak için ve sağlıklı bir yaşam sürmek için günlük alınan enerji ile verilen enerjinin aynı oranda olması gerekmektedir. Günlük alınan enerji verilen enerjiden daha fazla ise vücut otomatik bu enerjiyi yağ olarak depo ediyor. Dünya Sağlık Örgütünün açıklamasına göre sağlığı bozacak derecede vücutta yağ birikimi olarak adlandırmıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *