» 
»
 

Dengesini kaybedip ağaçtan düşünce demir parmaklık bacağına battı

Sakarya'da 87 yaşındaki Mustafa Boztepe meyve toplamak için çıktığı ağaçtan dengesini kaybederek düşünce ağacın altında bulunan korkuluk demiri bacağına saplandı. Yaşlı adam saatler süren çalışmalar sonucunda kurtarılabildi..

Sakarya'ya bağlı Akyazı ilçesinde yaşanan olay burada ikamet eden 87 yaşındaki Mustafa Boztepe adlı yaşlı adamın bölgede yetişen karayemiş adlı meyveyi toplamak istemesi üzerine vuku buldu. Ağaca çıkarken sorun yaşamayan yaşlı adam bir süre sonra dengesini kaybederek hemen altında bulunan korkulukların üzerine düştü ve korkuluk demirlerinden birinin sağ bacağına saplanması ile yaralandı.

Bacağına saplanan demir sebebi ile orada asılı kalan yaşlı adamı gören yakınları Boztepe'nin yardımına koştu. Vatandaşlar yaşanan kazanın ihbar edilmesi ile bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri gelene kadar Boztepe'yi havada tutarak acısını hafifletmeye çalıştı. Saplanan demiri kesmek için olay yerine çağırılan itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucunda yaşlı adamın bacağını korkuluklardan kurtardı.

Olay mahalinde hazır bulunan 112 acil servis elemanları demirin kesilmesinin ardından vatandaşlarında yardımı ile Mustafa Boztepe'yi ambulansa alarak yaptıkları ilk müdehalesinin ardından bacağındaki demirle birlikte tedavi altına alınması için Akyazı Devlet Hastanesine sevk etti. Uzun uğraşlar sonrasında kurtarılan 87 yaşındaki Mustafa Boztepe’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *