» 
»
 

Denizde çırpınan çocukları kurtarmak için kendi canını hiçe saydı

Antalya'da, dalgaların arasında yaşam mücadelesi veren 3 çocuğu kurtarmak için denize atlayan yirmi dokuz yaşındaki Muhammet Kazancıoğlu, yorulunca dalgalara kapılarak boğuldu.

Alınan bilgilere göre olay Antalya'nın Konyaaltı plajında yaşandı.Korkuteli ilçesinde ikamet eden yirmi dokuz yaşındaki Muhammet Kazancıoğlu, 6 aylık hamile eşini Antalya'ya kontrole getirdi. Doktor işlemlerini tamamladıktan sonra eşi ile birlikte Konyaaltı Plajı'na gezmeye giden Muhammet Kazancıoğlu, kıyıdan yaklaşık 30 metre açıkta 3 çocuğun çırpınmakta olduğunu fark etti.

Çocukları kurtarmak isteyen Kazancıoğlu, hamile eşiniden kıyıda beklesini isteyip elbiseleri ile denize atladı. Hızlı hareket eden Kazancıoğlu yüzerek 2 çocuğu kurtarmayı başardı ancak, diğer genci kurtarmak için yeniden açıldığında, yorgun düşüp azgın dalgaların arasında kayboldu. Bu esnada Kazancıoğlu'nun kurtardığı iki çocuk ile 3'üncü kişi kıyıya çıkmayı başardı. Muhammet Kazancıoğlu denizden çıkamaması üzerine kurtarma ekiplerine haber verildi.

Ekipler gelinceye kadar geçen zaman zarfında kıyıda bulunan Şenol Karabacak isimli bir vatandaş yüzerek Kazancıoğlu'na ulaşıp 10 dakikalık mücadelenin ardından kıyıya çıkarmayı başardı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri kalbi duran Kazancıoğlu'nu 30 dakika kalp masajı yaparak hayata döndürdü. Ancak ambulansla alınan Muhammet Kazancıoğlu, yolda hayatını kaybetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *