» 
»
 

Denizli'de iftar topu erken patladı, oruçlar kazaya mı kaldı?

Tüm ülkede olduğu gibi İftar saatlerinin sonunada doğru dakikaların sayıldığı Denizli'de iftar topunun zamanında iki dakika önce patlatıldığı sonradan okunan ezanla anlaşıldı. Orucunu topa göre açan vatandaşlar ayaklandı...

Denizli'de her sene olduğu gibi bu senede belediye tarafından seçilen bir itfaiye personeli dün akşam İftar topunu zamanından iki dakika önce patlattı. Topun sesine göre orucunu açan bölge halkı 2 dakika sınra okunan ezanın sesini duyunca şok oldu. Yapılan hatanın fark edilmesi üzerine bölge halkını sakinleştirmek için açıklamada bulunan Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, orucunu top sesi ile birlikte bozanların üzülmemelerini bu tür durumlar istemeyerek yanlışlıkla oruç bozmaya girdiği için oruçlarının geçerli olduğunu söyledi. Ancak dinen herhangi bir zorunluluğu olmadı halde yinede dileyen vatandaşların bayram sonrasında bir günlük kaza orucu tutmalarıda bir mahsuru olmadığını belirtti.

Bölgeye ikamet eden mahalle sakinlerinde Bekir Çetinkaya; topun erken patladığını far ederek ezanı beklediğini ifade etti. Yine başka bir mahalle sakini Sait Bayındır ise top patlaması ile oruçlarını açtıklarını yaşanan durumu sonradan öğrendiklerini ifade ederken inşallah orucumuz kabul olur dedi. Ali Yoncakoca da durumu fark etmediğini duyunca çok şaşırdığını belirtti. Okul bahçesine kurularak oradan atılan topun iletişim kopukluğu sebebi ile erken patladığı açıklandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *