» 
»
 

Denizli'de okul bahçesinde 2 adet el bombası bulundu

Denizlinin Merkezefendi İlçesine bağlı olan Kumkısık Mahallesindeki kullanılmayan okulun bahçesinde askeri kamuflaja sarılmış halde 2 adet el bombası bulundu.

Denizli'nin Merkezefendi İlçesine bağlı Kumkısık Mahallesinin İzmir karayolu üzerinde yer alan okulun bahçesinde kamuflaja sarılı halde 2 el bombası ele geçirildi. Alınan bilgilere göre, okulun yanından geçen 52 yaşındaki Yunus Aydemir terk edilmiş okulun bahçesinde bir çanta görünce merak edip açtı. Çanta içerisinde kamuflaj içerisine sarılı halde cam kavanoz içerisinde iki adet el bombası buldu. Aydemir bu durumu Kumkısık Mahallesi muhtarı Yüksel Gemici'ye haber verdi. Haber alan mahalle muhtarı, jandarmayı arayıp durumu bildirdi. Dün akşam saat 18:30 ile 19:00 sıralarında köyde bir bayan çantası bulunduğunu bildiren Gemici, çantanın içerisinde askeri kamuflaja sarılmış cam kavanoz olduğunu, vatandaşın kavanozu kırdığında içerisinde 2 adet el bombası olduğunu gördüğünü ve kendisine haber verdiğini belirtti. Kendisinin de hemen jandarmayı arayarak durumdar haberdar etttiğini söyledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin gelmesi ile bombaların alındığını söyledi. Kendi mahallesinde böyle bir durum olmayacağını, yoldan geçen birilerinin atmış olabileceğini bildirdi.

Gemici, mahallenin yakınlarında evlerin olduğunu ve ailelerin yaşamlarını sürdürdüğünün altını çizerek, bombanın çoluk çocuğun eline geçmiş olması ile büyük faciaların meydana gelebileceğini ifade etti. Ayrıca öyle bir durum olmadığından dolayı dua ettiklerini, bombaların el yapımı olduğunu ve çok tesirli olduğunu söylediklerini belirtti. El bombalarının güvenli olarak infilak edildiği bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *