» 
»
 

Denizli'de utanç verici olayda hırsız imam çıktı

Denizli'nin Acıyapam ilçesinde bulunan iki okulda televizyon ve bilgisayar çalınması ile ilgili olayda yapılan inceleme sonucunda Yolçatı Camii'de imam olarak görev yapan M.K. ve iki arkadaşı tutuklandı...

Denizli’ye bağlı Acıpayam İlçesi'nde, geçtiğimiz Nisan ayında hırsızlar bir tanesi özel, diğeri de devlet olan iki farklı okula girerek televizyon ve bilgisayar çaldı. Hırsızlık olayla ilgili geniş çaptı inceleme  başlatan hırsızlık büro ekipleri, hırsızlık yapılan okullardaki güvenlik kamera kayıtlarını inceleme altına aldı. Yapılan araştırma ve görüntülerin incelenmesş sonucunda, okula hırsızlık için giren üç zanlıdan birinin Yolçatı Camii'nin imamı M.K. olduğu belirlendi. Honaz İlçesi'nden Acıpayam'ın Yolçatı Mahallesi'ndeki camiye imamlık yapmak üzere yeni görevlendirilen M.K. ile birlikte 2 arkadaşı gözaltına alındı. Emniyetteki sorgu ve yazışma işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen imam M.K. ve bir arkadaşı tutuklanırken, diğer zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Otuz dört yaşındaki göreve yeni başlayan cami imamı M.K'nin bu hırsızlık suçundan tutuklanması, Yolçatı Mahallesi'nde haberin yayılmasından sonra şok etkisi yarattı.  İmamın görev yaptığı caminin bulunduğu semtte yaşayan  mahalle sakinleri bu durumu şaşkınlıkla karşılayarak örnek olmasını bekledikleri imamı yaptığı hırsızlık eyleminden dolayı kınadıklarını ifade etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *