» 
 

Denizlili iş adamı Kadir Kameroğlu hayatını kaybetti

Kuyumculuk sektörünün deki üstün başarılar ilen sektörün duayenlerinden Denizlili iş adamı, Kadir Kameroğlu, İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Edinilen bilgilere göre, Denizli'ye bağlı Çivril ilçesinde hayata gözlerini açan ve kuyumculuk sektörünün içerisinde başarıları ile sektörün önde gelen isimlerinden olmayı başaran işadamı Kadir Kameroğlu, rahatsızlığı nedeni ile tedavi görmesi için yatırıldığı İstanbul'da bulunan bir özel hastanede hayata gözlerini yumdu.

Denizli'nin Çivril ilçesinde anaokulu, lise, huzurevi, cami ve sağlık ocağı yapımına öncülük eden ve bu tür sosyal projelerdeki katkıları nedeni ile 'devlet üstün hizmet madalyası' sahibi olan ünlü iş adamı Kameroğlu'nun, naaşının cuma günü öğle namazına müteakip Denizli'nin Çivril ilçesinde toprağa verileceği ifade edildi.

1935’de Çivril’in Çatlar Mahallesinde dünyaya gelen Kadir Kameroğlu, küçük yaşta hayata atılmış terzi çıraklığı ile atıldığı iş hayatında şapkacılık ve kuyumculuk yaparak devam etti. Hayata gözlerini açtığı şehire olan bağlılığı nedeni ile şehre hizmet götürmek adına 1990 yılında Sağlık Meslek Lisesi yaptırmış, bu lise sonradan Pamukkale Üniversitesi’ne bağlanarak hizmet vermeye devam etmişti.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *