» 
»
 

Deprem sonrası Türk Kızılayı ve AFAD iş başında

Adıyaman Samsat'ta 5,5 büyüklüğündeki deprem sonrasında AFAD ve Türk Kızılay'ı depremzedelere ve çalışanlara yardım için bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Günde 6 bin kişiye üç öğün sıcak yemek dağıtılıyor.

Geçtiğimiz hafta Samsat'ta meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki deprem sonrası başta Türk Kızılayı ve AFAD olmak üzere pek çok yardım kuruluşu yaraları sarmak için çaba sarf ediyor. İlçede ve bazı çevre köylerde etkili olan depremde evi hasar gören vatandaşlar için AFAD ekipleri çadır dağıtırken, mağdur vatandaşların yemek, su gibi ihtiyaçlarını karşılamak için Türk Kızılayı hazır bulunuyor. Mobil mutfak kuran Türk Kızılayı günde 6 bin kişilik 3 öğün yemek hazırlıyor ve kaymakamlık bahçesinde kurulan mutfaktan çadırlardaki vatandaşlara dağıtılıyor.

4500 depremzede ile 1500 çalışana yemek dağıttıklarını açıklayan Türk Kızılay Afet Koordinatörü İlhan Öztürk, kısa süre içinde bölgeye ulaşarak çalışmalarına başladıklarını belirtti. Öztürk "Bölgede bulunan bazı yardım kuruluşlarına ait mobil aşevi de köylerde hizmet vermekteydi. Onlar da yarından itibaren bu görevi bizlere devredecekler. Buradaki acılar sarılana kadar, depremzedelerin mağduriyetleri giderilene kadar Türk Kızılayı olarak tüm arkadaşlarımızla birlikte onlara hizmet etmeye gayret edeceğiz." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *