» 
»
 

Derik'te patlama: Şehit sayısı 4'e yükseldi

Mardin'in Derik İlçesinde bölücü terör örgütü üyelerinin yola önceden tuzaklamış oldukları el yapımı patlayıcının asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi esnasında infilak ettirmesi ile 4 asker şehit oldu. 5'i asker 2 korucu 7 güvenlik görevlisi yaralandı.

Mardin Valiliğinden konu ile ilişkin yaptığı açıklamada, Derik-Mardin karayolunda yer alan Ilıca Mahallesi yakınında bugün sabah saat 08.30 sıralarında mayın ve EYP araması yapan aracın geçişi esnasında terör örgütü üyelerinin önceden yola döşemiş oldukları patlayıcıyı infilak ettirmesi ile patlama meydana geldi. Patlamada 3 askerimizin şehit olduğu ve 2'si ağır olmak üzere 7 personelimizin yaralandığı bilgisi verildi. 

Mardin'in Derik İlçesinde teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirmesi ile büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada 3 asker şehit olmuş ve 5'i asker 2'si korucu 7 güvenlik görevlisi Mardin ve Kızıltepe Devlet Hastaneleri'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı askerlerden 1 asker daha doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Derik-Mardin karayolunda meydana gelen patlamada şehit sayısı 4'e yükseldi. Diğer yaralıların ise hastanede tedavileri devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *