» 
»
 

Dermal piercing yaptırmanın artıları ve eksileri

Son dönemde popülerliği artan dermal piercing yaptırmak istiyorsanız, bilmeniz gereken çok şey var. Dermal piercing bakımı nasıl yapılır? İyileşme süreci ne kadardır? İşte dermal piercing hakkında bilmeniz gerekenler...

Vücudunuzda vurgulamak istediğiniz bölgelere dermal piercing yaptırabilirsiniz.Dermal piercing bir nevi aksesuardır. Dermal piercing yaptırmak biraz cesaret ister. Bu piercinglerin boyutu farkındalık yaratmaya bağlı değişebilir. Diğer piercinglerden farklı olan bu piercing, tek parça halinde, bir yüzeyi titanyum kullanılarak deri altına sabitlenen bir takıdır.

Bu uygulamayı yaptıracak kişilerin zararlarını da bilmesi gerekir. Dermal piercing uygulamasında bir takım riskler vardır. Deri, piercingi reddedebilir. Yeni yaptırılan dermal piercing, darbe aldığında yerinden kayabilir. Bu nedenle iyileşme sürecinde dışarıdan alınacak darbelere karşı korunmalıdır.

Dermal piercingin bakımını düzenli yapmak gerekir. Piercingin olduğu bölge temiz tutmak gerekir. Sağlıklı beslenmek ve nikotin kullanmamak da gereklidir. Piercingin yapıldığı bölge, bir yara olarak algılanmalı ve yaranın iyileşme süreci unutulmamalıdır. Yarayı temizlemek için tuzlu su kullanılmalıdır.

Dermal piercingin iyileşme süreci ortalama 4 ile 6 hafta arasındadır. Bu süre zarfında yaranın olduğu bölgede iltihaplanma görülürse doktora başvurulmalıdır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *