» 
»
 

Detoks programı uygularken neler yenmeli ve içilmeli?

Vücuttan toksin atmak için uygulanan detoks bir çeşit beslenme şekli aslında. Peki detoks ne işe yarar işte uzmanlardan detaylar...

Vücudunuzu rahatlatmak ve kısa sürede toksinlerden arındırmak mı istiyorsunuz? İşte tam size göre bir yöntem. Detoks programları sayesinde hem cildiniz daha ışıltılı bir görünüme kavuşacak hem de kendinizi çok daha dinç hissedeceksiniz. Yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı gibi problemleriniz varsa programınıza tam uyum göstermek şartıyla bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Merak edilen en önemli soru ise detoks nasıl yapılır sorusu ve uzmanların buna verdiği cevap ise şöyle. Uygulaması oldukça zor gibi görünen bu beslenme programı için en çok tercih edilen 3 günlük programı seçin. Detoks beslenme uygularken mutlaka yeni toksinlerin oluşumunu engellemek için terlemeyi sağlayacak egzersizler yapın. Size verilen programı harfiyen yerine getirin ve öğünlerde atlama ya da besinlerin yerini değiştirme yapmayın. Özellikle çay ve kahveden uzak durun ve tuz-baharat kullanmamaya özen gösterin. Mutlaka günlük su ihtiyacınızı karşılayın ve en az 2 buçuk litre su tüketmeye çalışın. Kırmızı et, karbonhidrat ve şekere de yaklaşmamanız gerekiyor. Yulaf, çavdar ve soya ise önerilen gıdalar arasında.

Detoks uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de uykudur. Uzmanlar böyle bir program uygulayan kişilerin uyku düzenlerine dikkat etmesi gerektiğini özellikle vurguluyor. Eğer 3 gün boyunca bu verilen programı harfiyen yerine getirirseniz kendinizde büyük bir değişim gözlemleyeceğiniz de verilen bilgiler arasında. Ancak uzmanlara göre disiplinli bir şekilde uygulamaya devam edebilirseniz 5 gün ya da 7 günlük programlar sayesinde daha büyük değişimler yaşamanız da mümkün.

Programlar içinde en uygulanabilir olan 3 günlük program olduğuna göre sizler için Beslenme Uzmanı Şebnem Demir tarafından hazırlanan muazzam sıvı detoks tarifleri ile işe başlayabilirsiniz. Tüm tarifleri uyguladıktan sonra çok daha enerjik ve zinde hissedeceğinizi belirten uzmandan sizin için işte 3 günlük sıvı detoks tarifi...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *