» 
»
 

Dev asteroid Dünya'ya çok yaklaşacak!

Dünyamızın tehdit saydığı göktaşlarından biri daha Dünya'mıza doğru ilerliyor. Bilim adamları tarafından yapılan açıklamaya göre "MC4" adlı asteroid 11 Temmuz 2017 Salı günü Dünya'ya 2.9 kilometre yaklaşacak. Detaylar haberimizde...

260 metre büyüklüğünde ki gök taşı 11 Temmuz Salı günü Dünya'mıza çok yakın bir alandan teğet geçecek. Uzmanlar böyle bir gök taşının Dünya'ya çarpması Dünya da ki yaşamsal faaliyetleri sıfırlaya bilecek güçte olduğunu belirtti. 11 Temmuz Salı günü Türkiye saati ile 09.00-09.40 saatleri arasında Dünya'ya en yakın  noktadan geçeceğini ifade ettiler.

Bilim insanları, göktaşının dünyaya en yakın olduğu anda bile aradaki mesafenin 2.9 milyon kilometre olacağını belirtti fakat bir tehdit olarak algılanmadığını açıkladı.Çarpması beklenmeyen bu göktaşı uzayda ki yolculuğuna devam edecektir.

Baktığımızda göremediğimiz bir göktaşının bile uzayda aldığı hız 50.000 km hızının üstündedir. Bundan yola çıkarak 260 metre çapındaki bir göktaşının Dünya'nın 3 kilometre uzağından geçmesi bile bir risk olarak algılanabilir olduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *