» 
»
 

Dev fitness salonu iflas etti! Yüzlerce kişi ortada kaldı

Carrera Fitness isimli spor salonu arkasında binlerce üyeyi bırakarak dükkanı kapattı. Carrera Fitness'ın İstanbul Şişli'deki şubesi de ruhsat ödemesi yapmadığı için mühürlendi. Carrera Fitness'in olduğu yerde eskiden yine iflas eden Jatomi'nin yer aldığı öğrenildi.

25 Eylül'de alınan karar gereğince Astoria AVM'de bulunan Carrera Fitness, Şişli Belediyesi görevlileri tarafından mühürlendi. Ruhsat harcı ödemesinin yapılmaması nedeniyle mühürlenmenin yapıldığı belirlendi. Üyeler, şirket yetkililerine ulaşmaya çalışırken yapılan araştırmalarda şirkete yönelik çok sayıda icra takibinin de olduğu anlaşıldı.

Carrera Fitness üyelerinden bazıları, üye kayıtlarının son güne kadar yapıldığını, kimi üyelerden de nakit para alındığını belirtti. Bazı üyeler ise mühürlenen salondan özel eşyalarını kurtarmanın peşine düştü. Üyelerin yanı sıra, Carrera Fitness çalışanlarının da ücretlerini alamadıkları öğrenildi.

Türkiye'nin yanı sıra yaklaşık 60 ülkede daha faaliyet gösteren Jatomi, geçen Mayıs ayında şirketin talebi doğrultusunda iflas kararı verilmişti. Jatomi'den de geride yaklaşık 40 bin kişi ortalıkta kalmış, kimi üyelik ücretini, kimi çalışanlar ise maaşlarını alamamışlardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *