» 
 

Dev kahve zinciri Starbucks toplu işçi çıkaracak

Amerika Birleşik Devletleri kökenli Dev kahve zinciri Starbucks, yetkilileri aracılığı ile yaptığı açıklamada 3 bin 300 kişinin işten çıkarılacağını açıkladı.

Amerika doğumlu ve dünya çapında zengin bir tüketici kitlesine ulaşmayı başaran kahve devi Starbucks, bünyesinde faliyet gösterenTeavana isimli mağazalarının önümüzdeki sene faliyetlerini durduracağını ve bu mağazalarda çalışmakta olan 3 bin 300 personelin işten çıkarılacağını açıkladı.

Starbucks yetkililerince konuya ilişkin yapılan açıklamada, Starbucks'ın 2012 senesinde satın aldığı Teavana adlı çay şirketinin 379 adet şubesinin hepsinin 2018 yılı itibariyle kapatılacağı ve bu şubelerde çalışan 3 bin 300 personelin faliyet durdurma sebebiyle işten çıkarılmak zorunda kalınacağını bildirildi.

Açıklamada, işten çıkarılacak 3 bin 300 kişinin Starbucks bünyesinde yeniden işe alınabileceği bilgisine yer verilirken, şirketin gelecek 5 yılda 68 bini ABD'de olmak üzere dünya genelinde toplam 240 bin kişiye istihdam yaratacağı kaydedildi. Starbucks, 2012'nin sonunda Teavana'yı 620 milyon dolara satın almıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *