Farkonda
Farkonda
» 
 

Dev marketler zinciri A101'in hisseleri satışa çıkarıyor

Türkiye genelinde binlerce şubesi bulunan dev marketler zinciri A101 hisselerinin bir kısmının satışı için başlayan sürecin yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını duyurdu.

A101'in yüzde 80 hissesine sahip şirket ortağı Turgut Aydın Holding'in şirkette hisse satışı için yetki verdiği iddia edildi. Alınan bilgilere daha önce FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen ancak ismi açıklanmayan işadamlarına ait olan hisselerin yüzde yirmilik kısmı da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası TMSF'ye devredildi.

Satışın Turgut Aydın’ın hisselerinin yanı sıra TMSF’nin elinde bulunan hisseleri de kapsayabileceği ifade edilirken, özel sermaye fonları tarafından kurulan bir takım yatırımcı şirketlerin hisselerle ilgilendiği, satışın bu yıl içerisinde gerçekleştirileceği de alınan bilgiler arasında.

2008 yılında kurulan ve bu güne kadar ülke çapında 6.500'ün üzerindeki şubesi ile Türkiye'nin en büyük marketler zincirinden biri olma ünvanını elinde bulunduran A101'in 2013 yılında yine yüzde 35'lik hissesinin satışı gündeme gelmiş, ancak fiyat konusundaki anlaşmazlıklar nedeni ile satış gerçekleşmemişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *