Dev meteor Avustralya’ya düştü!

Gezegenler arasında dolaşan ve son yılların en büyük meteoru olduğu açıklanan açıklanan kütle sabah saatlerinde Avustralya’da denize düştü. Meteorun düşmesi işe şiddetli bir sarsıntı yaşandı. Detaylar haberimizde…

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Türkiye saati ile sabah 08.30’da bir anda gökyüzünde beliren ve hızla dünyaya yaklaşan parlak ışık Gladstone kenti açıkların denize düştü. Bu esnada cismi gören kent sakinleri sahile akın etti. Dev ışık kümesinin sahili adeta güneş gibi aydınlattıktan sonra büyük bir gürültüyle denize düştüğü bildirildi.

Bu ansızın beliren ışık kütlesinin denize çakılması sonrasında kentte şiddetli bir sarsıntı yaşandı. Yaşanan sarsıntı nedeni ile bazı binaların camları kırıldı. Sarsıntı ve şiddetli gürültü nedeni ile kentte yaşayan vatandaşlar arasında panik ve korku yaşandı.

İlk olarak düşen cismin ne olduğu belirlenemezken, Harvard Üniversitesi'nden astrofizikçi Prof. Jonathan McDowell tarafından yapılan açıklama sonrasında ışık kütlesinin büyük bir meteor olduğunu öğrenildi. Prof. McDowell, denize düşen cismin 1 metre çapında bir meteor olduğunu ifade ederek, denize düşen cismin son dönemde dünyaya çarpan en büyük meteor olduğunu açıkladı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *