» 
»
 

Devlet hastanesinde botoks ve dolgu dönemi.. İlk kozmetik kliniği

Birçok kadının en çok korktuğu şeylerin başında yaşlanmak geliyor. Botoks ya da dolgu yaptırarak yılların izlerini kapatmak isteyen hanımlara müjde! Artık devlet hastaneleri kozmetik kliniği açabilecek, daha sağlıklı koşullarda kozmetik uygulamaları.

Birçok kadının en çok korktuğu şeylerin başında yaşlanmak geliyor. Botoks ya da dolgu yaptırarak yılların izlerini kapatmak isteyen hanımlara müjde! Artık devlet hastaneleri kozmetik kliniği açabilecek, daha sağlıklı koşullarda kozmetik uygulamaları yapılabilecek.

Artık devlet hastanesi de botoks yapmaya başladı!
Devlet hastanelerinde dermatoloji kliniklerine başvuran hastaların pek çoğunun kozmetik temelli rahatsızlıklar olduğunu söyleyen uzmanlar, böyle bir klinik ihtiyacından hareketle Türkiye’nin ilk kozmetik kliniğini açtı. Türk Dermatoloji Derneği’nin çabaları sonucu kozmetik olarak yapılan işlemlerin Sağlıkta Uygulama Tebliği'ne dahil olmasıyla artık kozmetik işlemler de devlet güvencesiyle devlet hastanelerinde yaptırılabilecek.

İlk klinik Ok Meydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde
Türkiye’nin ilk kozmetik kliniği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’nde hizmete açıldı. Devlet hastanesi bünyesinde açılan kozmetik kliniğinde botoks, kimyasal peeling, saç ve cilt sorunlarına yönelik uygulanan Platelet Rich Plazma (PRP) işlemi gibi pek çok farklı işlem uygulanabiliyor.

PRP uygulaması ve daha neler neler...
Vatandaşlardan oldukça çok ilgi gören klinikte plastik cerrahlar tarafından yapılan uygulamalar sayesinde merdiven altı kozmetik uygulama yapan sağlıksız kliniklerin önüne geçmek hedefleniyor. Vatandaşların bu tür kozmetik sorunlarını devlet hastanesinde gönül rahatlığıyla yaptırabilmesi için hizmete giren kozmetik kliniği, cilt gençleştirmede ve saç dökülmesine karşı PRP uygulaması, saç mezoterapisi, kimyasal peeling, dermaroller uygulanabiliyor.

Kozmetik uygulamaları botoksu SGK karşılıyor mu?
Devlet hastanesinin kozmetik kliniğinde yapılan kozmetik uygulamalarını henüz devlet karşılamıyor, ancak sağlıksız koşullarda, güvenilir olmayan ürünlerle ve fahiş fiyatlarla uygulama yapan özel kliniklere göre çok daha makul fiyatlarla ve güvenilir ürünlerle işlemler uygulanıyor. Ayrıca en önemli güvence ise herhangi bir uygulama sonucu memnuniyet olmadığında karşınızda muhatap bulabiliyorsunuz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *