DGS başvuruları başladı

DGS 2017 başvuru işlemleri nasıl yapılır, DGS başvuru ücreti ne kadar ? Dikey Geçiş Sınavı başvuru tarihi ne zaman? Tüm cevaplar haberimizde.

Üniversite eğitimini 4 yıla tamamlamak amacıyla başvuru yapmak isteyen öğrenciler için, DGS başvuru süresi bugün başladı. Birçok adayın DGS sınavına girmek için başvurularını yapmaya başladığı belirtildi. DGS 2017 sınav ücretinin ne kadar olduğu merak edilirken, diğer bilgilere birlikte göz atalım.

Başvuru için, aday işlemleri sisteminde adayların geçerli bir fotoğrafı ve yeterli eğitim bilgilerine sahip olması gerekmektedir. DGS başvuru işlemleri şahsen yapılacak ve sistem üzerinde, ÖSYM başvuru merkezleri tarafından geçtiğimiz  50 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğraf var ise bu fotoğraf güncel olarak kabul edilecektir. Fotoğraflarını güncellemeyen adaylar ve eğitim bilgileri kısmında eksiklikler bulunan adaylar, sınav başvurularını ÖSYM başvuru merkezleri vasıtasıyla yapmak zorundalar. DGS sınavına girecek olan adaylar, internet üzerinden başvurusunu yaptıktan sonra sınav ücretini yetkili birimlere yatırıp başvuru işlemlerini tamamlamış sayılacaktır.. İnternet üzerinden başvuru yapıp sınav ücretini ödemeyen adayların yapmış olduğu başvuru işlemi geçersiz sayılacak.  Adayların sınava girecekleri yerler, Sınavın gerçekleştirileceği tarihten bir hafta öncesinde ilan edilecek.

ÖSYM tarafından ilgili sınav kılavuzunda yer alan ödeme yerleri; Akbank'ın tüm şubeleri, internet bankacılığı ve ATM'leri (KKTC'den başvuracak olanlar hariç)Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak olanlar hariç)Halkbank şubeleri, ATM'leri ve internet bankacılığı, Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, 2017 DGS'ye başvurmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek denildi. Başvuru işlemlerinin 1 Haziran, ödeme işlemi ise 2 Haziran’da son bulacağı Dikey Geçiş Sınavı 23 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *