DGS tercihleri nasıl yapılır? Tercih süresi ne zaman bitiyor?

Üniversitelerin ön lisans programlarından mezun olan adaylar, lisans programlarına geçiş için tercih yapacak. 19 Eylül'de başlayan tercih işlemleri, tercih kılavuzuna göre yapılacak. DGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte detaylar...

19 Eylül'de başlayan DGS tercihleri 26 Eylül'de sona erecek. Adayların, ÖSYM aday işlemleri sistemine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak tercihlerini son güne kadar tamamlaması gerekiyor. Adayların tercihleri programların şartlarına göre yapılacak. Şartları gerçekleştirmeyen programlar için tercih yapılamayacak. DGS tercihi, ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Adayların toplamda 30 tercih hakkı bulunuyor. Hakların tamamının kullanılması şartlar arasında bulunmuyor. 2017 DGS tercih kılavuzuna göre ön lisans programı mezunları hangi lisans programlarını tercih edebileceği konusunda bilgilendiriyor. Adayların kılavuza göre tercih yapmaları, yapmamaları hususunda tercihlerinin geçersiz olacağı belirtiliyor.

DGS tercih işlemlerinin 26 Eylül Salı günü sona ermesinin ardından, yaklaşık bir hafta sonra sonuçların açıklanması bekleniyor. Adaylar tercih sonuçlarını ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenmesi gerekiyor. DGS tercihinde yerleşen adaylar, 2017-2018 öğretim yılı için kayıt hakkı kazanmış oluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *