» 
»
 

Didim Altınkum Plajı rengarenk şemsiyeleriyle ilgi çekiyor

Aydın'ın en gözde plajları arasında yer alan Didim Altınkum Plajı her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlarken, plajdaki renk renk şemsiyeler de oldukça ilgi görüyor.

Ülkemizin deniz turizmi merkezleri arasındaki Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan Altınkum Plajı, ince kumu, sığ ve dümdüz denizi, şehrin merkezinde yer alan konumu ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Altın rengindeki kumu nedeniyle Altınkum adını alan plaj 1606 metre uzunluğunda ve 24 bin 103 metrekare büyüklüğünde. Plajın havadan çekilen görüntülerinde ise renkli şemsiyeler dikkatleri çekiyor.

Vatandaşların güneşten korunmak için kendi getirdikleri rengarenk şemsiyeler yukarıdan bakıldığında kumda dizilmiş boncuk görüntüsü oluşturuyor. Halka açık olan plaj üzerinde denize sıfır konumda oteller de bulunuyor. Oteller de misafirleri için plajda şezlong ve şemsiye imkanı sağlıyor.

Didim'e gelen turistlerin çoğunun Altınkum Plajı nedeniyle burayı tercih ettiğini belirten Didim Turizm Derneği Başkanı Cengiz Tayyar, Altınkum'un ülke genelindeki plajlar arasında en dikkat çekici özelliklerinin şehir merkezinde bulunması, ince kumu ve temizliği olduğunu ifade etti. Türkiye genelinde turizmde yaşanan sıkıntıların Didim'de bulunmadığına dikkat çeken Tayyar, plajlarda şu anki yoğunluğun kapasitenin üzerinde olduğunu belirterek son 3-4 yıl içinde turizmdeki azalmadan en az etkilenen bölgeler arasında yer aldıkları ifade etti. Geçtiğimiz yıl pek çok yerde turizmde düşüş yaşanmasına rağmen Didim'de yüzde 16-17 artış olduğunu kaydeden

Tayyar, "Bu yıl artış olmasa da geçen seneki rakamlarımızı koruruz diye düşünüyorum" dedi.
Didim'de 4-5 yıldızlı otellerin hemen hemen tamamının dolu olduğu bilgisini paylaşan Tayyar, turizmde katma değeri artırmaya odaklandıklarını, gurbetçi sayısında bu yılki artışla beraber ilçedeki yerli halkın yakınlarının da çoğunun yurt dışında olması nedeniyle yaz tatillerinde burayı tercih ettiklerini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *