» 
»
 

Dikkat! Evinizde bulunan O eşyalar kanser tehdidi yaratıyor

Ortaya yeni atılan iddialar kan donduracak türden. İddialara göre evde günlük hayatınızda sıkça kullandığınız bazı eşyalar kansere davetiye çıkarıyor.

Çağın hastalığı kanser birçok kişinin korkulu rüyası. Farkında olmadan yapılan davranışlar ve yaşam biçimleri de bu hastalığa karşı önlem almak yerine hastalığa davetiye çıkarmanıza neden oluyor. Ortaya yeni atılan bir iddiaya göre herkesin evinde sıkça kullandığı bazı ürünleri kaldırarak bu zorlu hastalığa karşı önemli bir tedbir alınmış olacak. İşte tehdit unsuru olan o ürünlerden bazıları…

Oda parfümleri: Evinizin mis gibi konmasına yardımcı olan oda parfümleri içerdikleri formaldehit ile ciddi bir kanser tehdidi oluşturmaktadır ve mümkün olduğunca zeolit ya da doğal yağlar içeren ürünleri tercih edilmelidir. Dekoratif boyalar: Evlerinizi dekore etmek adına yaptığınız ahşap boyama tekniğinde kullanılan tutkal, akrilik boyalar ve çözücüler kanserojen maddeler içerirler. Boyalar: İçlerinde uçucu organik madde miktarı en az olan ürünü seçmeye özen gösterin. Elbette fiyatları da buna bağlı olarak yüksek olacaktır ama sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için değmez mi?

Mumlar: En romantik akşamlarınızı süsleyen ve yapay olarak esanslandırılmış mumlar kokuve görseli ile özel bir ambians yarats da uzak durmaya çalışın, doğal olarak hazırlanmış olanları tercih edin. Kuru temizleme: Kuru temizlemeyi kullanmak zorunda kaldığınız durumlarda, sıvı karbondioksit yöntemini kullanan dükkânları tercih edin. Halı ve Döşeme Şampuanları: Kimyasal içerikli olanlar yerine doğal maddeler ile hazırlanan ürünleri kullanmaya çalışın.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *