» 
»
 

Dilencilerin üzerinden çalışma saatlerini tuttukları not defteri çıktı!

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesinde zabıta ekipleri tarafından yakalanan, Adana'dan dilenmek için geldikleri belirlenen Suriyelilerin üzerinden, hangi gün nerelerde dilendiklerini not aldıkları bir defter, bir de 200 TL para çıktı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri kentin çeşitli noktalarında yaptıkları çalışmalarda, 5 dilenciyi yakalayarak Sahil Zabıta Merkezi'ne götürdü. Üzerlerinde yapılan aramalar sonucunda 200 TL ve bir de not defteri bulundu. Not defterini kontrol eden zabıta ekipleri, sayfalarda dilencilerin hangi gün nerede dilendiklerini belirten notlar çıktığını belirtti. Dilencilerin, genellikle halk pazarlarının olduğu yerlerde ve yoğun kalabalık olan yerlerde dilendikleri belirlendi. Dilenciler not defterinde, hangi günlerde halk pazarı kurulduğunu bile not aldıkları görüldü.

Suriyeli oldukları belirlenen dilenciler, zabıta ekiplerinin gözüne sıklıkla takıldıkları bölgelerde yapılan çalışmalar sonucunda yakalanarak zabıta merkezine getirildiler. Şehrin belirli yerlerinde bulunan dilenciler teker teker toplandı. Üstlerinde arama yapıldığında ise şaşırtan bir program çıktı. Dilenciler, halkın yoğunlukta olduğu pazar meydanlarının hangi gün faaliyette olduğunu not defterine kayıt ettikleri belirlendi.

Ayrıca insanların duygularını sömürerek kazanç sağladıkları 200 TL'de üzerlerinden çıktı. Dilenciler hakkında kabahatler kanunundan yasal işlem uygulandı. Yakalanan dilenci şebekesi mensupları hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 33. Maddesi gereğine göre işlem yapıldı. Üzerlerinden çıkan dilenerek kazanılan paraya kamu adına el konuldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *