» 
»
 

Diriliş Ertuğrul 63. bölüm fragmanı 2 Kasım yeni tanıtımı heyecan dolu

İşte büyük bekleyiş sona erdi ve Diriliş Ertuğrul 3. sezonunda yeni bölüm gelişmeleri ile ekranlardaki yerini aldı. TRT 1’de Çarşamba akşamları artık Diriliş Ertuğrul günü! Ve işte merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 63. bölüm fragmanı ile son bölüm özeti de yine burada sizler için yayında ve yeni bölüm tanıtımları fragman sayfalarımızdan takip edilebilecek.

Kış sezonunda pek çok dizi kaldığı yerden devam ediyor ve yeni diziler de ekranlarda yerini alıyor ancak Diriliş Ertuğrul 3. Yeni sezon bölümleri ile gecikmeli olarak bu akşam itibariyle TRT 1’de yayınlanmaya başladı. Geçtiğimiz sezon finali ile herkesi saran fetih ruhu ise Diriliş Ertuğrul fragman ve özetlerinden de anlaşılacağı üzere daha da büyük bir coşkuyla kaldığı yerden devam edecek.

Her Çarşamba TRT 1 ekranlarında saat 20.00’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi her sezon artan izleyici kitlesi ile yeniden ekranlardaki yerini alıyor ve fetih coşkusunu 3. sezonunda sevenlerine yaşatıyor. Kadrosundan ayrılan isimler olduğu kadar yeni dahil olan başarılı oyuncuları ile de dikkatleri bu sezon üzerine çekmeyi başaran Diriliş Ertuğrul yeni bölüm gelişmeleri oldukça heyecan dolu ve aksiyon sevenler için doyurucu nitelikte. Zira mekan ve kostüm tasarımları ile başarılı oyunculukların birleşmesi ile Diriliş ruhu, tarihten koparak bugün bile hissedilebiliyor.

BirMilletinDirilişi hashtagi ile yeni sezonun ilk bölümü ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul 63. bölüm fragmanı ile son bölüme dair tüm özet bilgiler bu sayfada şimdi sizlerle. 2 Kasım Diriliş fragman izlemek ve son bölüm gelişmelerinden haberdar olmak için takipte kalın. İşte Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölüm tanıtımı ve son bölüm özeti...

Bu akşam Diriliş'te neler oldu? İşte Diriliş Ertuğrul 3. sezon ilk bölüm özeti...

Diziye giren yeni karakterlerle başlayan dizinin en dikkat çekici sahneleri Simon'un pazarında geçiyor... Pazarlar yiğit görmek istermiş der Ertuğrul bey ve Ural bey ile yaptığı konuşmada altınlar için pusatını feda eden bir yiğit tanımadım diyerek altın peşinde olmadığını söyler.

Diriliş Ertuğrul yeni sezona artık Bizans topraklarında başlıyor. Ertuğrul pazarda tezgah açıyor ve Turgut Alpi buğday alacakları esnafı bulmakla görevlendiriyor. Gözünü altın bürümüş Ural bey ve Simon'un dizide artık etkin karakterler olacağı bellidir ve Ertuğrul beyin asıl amacının tezgah açmak ve altın kazanmak olmadığını anlarlar. Sultan Alaaddin'in gönderdiği yiğitle buluşmak arzusundadır ve Allah'a bunun için dua eder Ertuğrul...

Simon ve Ural Bey arasında alışveriş devam etmektedir ancak aralarındaki bağın sadece ticaretle sınırlı kalmayacağı aşikardır. Simon'un kızı Maria ile ilgili gelişmelerin neler olacağını ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Ural beyin babası Candar Bey ise oğlunun çevirdiği dolapları öğrenmiştir. Kutluca Ural beye haber getirir ve babasının kendisini çağırdığını söyler. Aslıhan, yani Ural beyin kız kardeşi de abisinin ihanetini görmüştür. Candar bey, obanın altınlarına göz diken oğluna hesap sorar ancak oğlu inkar eder ve babasına karşı çıkarak ona güzel bir tiyatro oynar. Bu şekilde babasının şüphelerini bitirmeyi amaçlamaktadır.

Ertuğrul bey Candar beti görmeye gelmiştir ancak kapıda Ural bey ile karşılaşır. Yara aldığını görünce bir şeylerin ters gittiğini anlar ancak üzerinde durmaz. O sırada kapıya çıkan Aslıhan hatun, Ertuğrul'un getirdiği malları bir tacire 4 altından satar. Ertuğrul, Aslıhan hatuna " keşke daha önce çıkaydın karşımıza da bunca vakit harcamasaydık" der. Aslıhan hatun, kayı hatunlarının dokuduğu kilimlerden bahseder ve onları getirmesini ve satmasını söyler. Yakında gelecek olan Venediklilerin Türklerin el işlerine olan düşkünlüğünü anlatır ve bu fırsatı kaçırmamasını ister. Obada bir süredir devam eden kuraklık nedeniyle kilim dokunamadığını söyler Ertuğrul.

Diriliş Ertuğrul 3. sezonun ilk bölümünde hanlı pazardaki acımasızlık gözler önüne serilmektedir. Ural bey, satın aldığı köleleri oklarıyla öldürürken karşısına çıkan Aslıhan hatunu dinlemez. Ancak Ertuğrul buna göz yummaz ve atılan oku eliyle yakalar. Müthiş sahnelerin gözler önüne serildiği Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Ural bey ile Ertuğrul arasında köle pazarlığı başlar. 10 altın karşılığında köleyi satın alan Ertuğrul'u bu sefer Simon gözüne kestirir ve pazarın tek sahibi olarak ona ikramda bulunmak üzere hanına davet eder. Ancak kısa sürede Ertuğrul'un dişine göre biri olmadığını ve altınlarıyla onu dize getiremeyeceğini anlar. Ural ile Simon, Ertuğrul'un kendilerine ayak bağı olacağını düşünmektedirler. "Karadulun gölgesi" ile yollarına çıkan engelleri aşmak istemektedirler. Peki "karadulun gölgesi" nedir? Simon'un kızı Maria'nın hazırladığı zehirdir.

Ertuğrul ise 10 altına satın aldığı köleyi azat ederek yine büyüklüğünü göstermiştir. Ancak köle kendisine borcu olduğunu söyler ve ona hizmet ederek bu borcu ödemek ister. Ertuğrul kabul eder ve istediği kadar obada kalabileceğini ve ölene kadar misafiri olduğunu söyler. Ancak obaya gittiklerinde isyanla karşılaşır çünkü obaya buğday getirmek yerine o altınla bir kölenin hayatını kurtarmıştır. Diriliş'te yeniden toy toplanacak ve beylerin istekleri dinlenecek ancak Ertuğrul'un asıl düşmanları planlar peşindedir.

Ural'ın en büyük işbirlikçisi Çolpan hatundur. Candar beyin sofrasında Toktamış'ı öldürmek niyetini onunla paylaşır ve bu planı gerçekleştirmek için harekete geçerler. İçeceğine kattıkları karadul gölgesi zehiri ile onu zehirlerler. Ertuğrul bey ise o sırada alpleri ile sohbettedir. Venediklilerin kilim alacağı haberini onlarla paylaşır ve obadaki tüm kilimlerin toplanmasını ister. Dündar bey ise Sultan Alaaddin'in casusunu pazardan nasıl çıkarılacağını merak etmektedir. Ertuğrul nasıl yapacaklarını onlara anlatır.

Ertuğrul ve alpler, Sultan Alaaddin'in casusunu kurtarmak için postları giyerek tutsak olarak tutulduğu yere giderler. Ancak bunu başarmaları o kadar kolay olmayacaktır. Onları gören Maria, okla Ertuğrul'u vurur. Peki Diriliş yeni bölüm gelişmelerinde Ertuğrul'a ne olacak? Ertuğrul yaralandı mı? Maria gelen kişilerin Ertuğrul ve onun alpleri olduğunu öğrenecek mi?

Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Esra Bilgiç ve Didem Balçın’ın başrollerini paylaştığı Diriliş Ertuğrul’un oyuncu kadrosuna katılan yeni isimler arasında Batuhan Karacakaya, Çağdaş Onur Öztürk, Cenk Kangöz, Erken Alkan, Elif Sümbül Sert, Fırat Topkorur, Gülçin Santırcıoğlu, Kürşat Alnıaçık, Osman Albayrak ve Özlem Akınözü de yer alıyor.

Geçtiğimiz sezon finalinde Noyan'ı ele geçiren Ertuğrul, onun Sadettin Köpek ile işbirliği içinde olduğunu ispat edebilecek mi merakla beklenirken, diğer yandan Yiğit'i öldürmek isteyen Sungurtekin ile mücadele sırasında yaralanmasına neden olması onu oldukça zor durumda bırakmıştı. Dodurgalılar ise Tuğtekin Bey ve Gökçe Hatun'un yasını sürmekteyken bir taraftan da obanın beyliğine aday olan Artuk Bey, Sadettin Köpek'ten yardım alan Akçabey karşısında seçimi kaybetmişti. Obalarda işler karışık. Bakalım bu akşam ekranlara gelecek Diriliş Ertuğrul 3 sezon ilk bölümü gelişmeleri neler olacak... 2 Kasım Diriliş Ertuğrul gelişmeleri ise bu sayfadan takip edilebilir.

Uzun bir aradan sonra ilk kez bugün ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul, sezona geç de olsa müthiş bir başlangıç yapıyor ve işte bu akşam yeni sezonun ilk bölümü ile yayınlanmaya başlıyor. Bu akşam neler olacak, gelecek hafta yayınlanacan Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı ile hangi sorular cevabını arayacak hepsi ve daha fazlası için takipteyiz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *