» 
 

Diriliş Ertuğrul 79. yeni bölüm neden yok? Yeni bölüm 8 Mart'ta mı?

Bu hafta Diriliş Ertuğrul yeni bölümü neden yok ve ne zaman yayınlanacak tüm sevenleri merak içinde beklerken açıklama yapımcı şirketten sosyal medya üzerinden geldi. TRT'nin efsane dizisi Diriliş Ertuğrul'un bu haftaki (1 Mart 2017) bölümü yayınlanmayacak. Diriliş Ertuğrul 79. bölüm ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...

Ekranların efsane dizisi Diriliş Ertuğrul'un 79. bölümü neden yok, bu hafta neden yayınlanmadı herkes merakla açıklamayı beklerken konuya ilişkin açıklama dün yapıldı. TRT'den ve yapımcı şirketten yapılan açıklamaya göre herkesin merakla beklediği Diriliş Ertuğrul yeni bölüm 1 Mart akşamı ekranlara gelemeyecek. Fragman yayınlarında da tarih detayı dikkat çekerken çekim sahasındaki şartların uygunsuzluğu nedeniyle çekimlerin yapılamadığı ve bu nedenle de son bölümün bir sonraki hafta ekrana geleceği ifade edildi. Büyük bir prodüksiyon olması ve çekim sahasında çok fazla unsurun yer alması nedeniyle mevsim şartlarının önemli olduğu belirtilen açıklamada yeni bölümün 8 Mart akşamı ekrana geleceği kaydedildi. Diriliş Ertuğrul 79. bölümü ne zaman yayınlanacak sorusu da bu açıklamalarla birlikte cevabını buldu. Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları zorlu hava şartları ve prodüksiyonun ağır koşulları nedeniyle bölümlerin yetiştirilmesi için çok yoğun bir gayret ve özveri ortaya koyarken izleyiciler de her bölümü merakla bekliyor. Yapılan son açıklama ve TRT ekranlarında yayınlanan fragmanda yer alan tarihe göre TRT izleyicileri bir hafta daha Diriliş Ertuğrul son bölümü bekleyecek. 

Dirili Ertuğrul 79. Bölüm'de neler olacak?

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde Bamsı, Vasilyus tarafından zindana kapatılmış ve zindanda çok güçlü ve bohem bir tiple karşılaşmıştı. Büyük bir kavgaya tutuşmuşlar ve birbirlerinin canını epey acıtmışlardı. Bir hafta ertelenen 79. bölümde Bamsı'nın durumunun ne olacağı da büyük merak konusu. Yine son bölümde yaralanan Aliyar Bey'in hayatta kalıp kalmayacağı da izleyicilerin merakla cevabını beklediği sorular arasında yer alıyor. Ertuğrul bey bu yaşananlardan sonra ne yapacak? Sadettin Köpek, Aslıhan'ın da kaçırılması olayından sonra Ural'la iletişimini tamamen koparacak mı? Sadettin Köpeğin aklında ne var ve hangi planların peşinde. Ertuğrul Bey'i Diriliş son bölümde hangi maceralar bekliyor. Hepsinin cevabı önümüzdeki hafta yayınlanacak bölümde yer alacak.

Diriliş Ertuğrul'un 78. Bölümünde neler olmuştu?

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Diriliş Ertuğrul son bölümü Aliyar Bey'in son sahnede Batuhan tarafından yaralanması ile son bulmuştu. Vasilyus tarafından öldürtülen Tekfur'un kızı Helena ise Bamsı'ya karşı artan ilgisi yanında komutan Vasilyus'tan gelen evlilik teklifiyle şoka uğramıştı. Vasilyus'a cevap vermek için süre isteyen Helena, Bamsı ile görüşmesinde bu durumu anlatmış ve ne yapacağını bilmediğini söylemişti. Bamsı ise kaledeki Helena ile görüşmesinin ardından Vasilyus'un adamları tarafından esir alınmıştı. Son bölümde yine Sadettin Köpek ve Ertuğrul'un olumlu geçen görüşmeleri ilerleyen bölümlerde Ertuğrul Bey'in büyük hedeflerine ulaşmak için sulh ve işbirliğinin önemini çok iyi bildiğini ortaya koymuştu..

Dirili�� Ertuğrul hayatımıza neler kattı?

Diriliş Ertuğrul haberlerinin yoğun bir ilgiyle takip edildiği bu dönemde efsane diziyle birlikte hayatımıza giren önemli replikler, tekrar anımsadığımız ve önemini bir kez daha kavradığımız Türk İslam Medeniyetinin önemli kişileri TRT'nin muhteşem projesinin başarısını ortaya koyuyor. Özellikle dizi içerisinde adalet, dürüstlük, erdem, maneviyat, doğruluk, cesaret, töre gibi kavramlar özellikle vurgulanırken izleyicilerde de bu kavramlara verilen önem etki oluşturuyor. Ertuğrul Bey'in adaleti, cesareti, dürüstlüğü ve Hak yolunda verdiği mücadeleyle 600 yıl sürecek büyük bir imparatorluğun, cihan devletinin kuruluşuna koyduğu harç izlenmeye değer ve hiçbir zaman unutulmayacak sahneler arasında yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *