» 
 

Diriliş Ertuğrul 84. son bölüm tanıtımı 12 Nisan akşamı TRT'de neler olacak?

Diriliş Ertuğrul 84. yeni bölüm TRT ekranlarını kasıp kasıp kavuracak. Son bölümde Doğan Alp şehit oldu ve altın ustası Haşeturyan Ural tarafından öldürüldü. Dündar bey Vasilyus'un elinde. 84. Bölüm tanıtımı yayınlandı!

Diriliş Ertuğrul'da macera tüm hızıyla devam ediyor. Diriliş Ertuğurul 83. bölüm 3. sezonun en heyecanlı bölümü olarak karşımızda. Osmanlı'nın atası yiğitlik ve cesaretin timsali Ertuğrul Bey'in canından çok sevdiği kardeşi Dündar Bey ve yavrusunu kucağına alacağı günü bekleyen Doğan Alp hain bir tuzağa düşüyor. Çavdarlar'ın haini Ural'ın aldığı bilgiyi Tekfur Vasilyus'a getirmesiyle tuzak kuruluyor ve Konya'ya doğru hareket eden Dündar ve Doğan Alp ile diğer alplerin yolu kesiliyor.  Diriliş Ertuğrul 83. Bölüm tanıtımında yer alan ve tüm izleyicileri merak içinde bırakan sahnelerde Doğan'ın Ural tarafından Dündar Bey'in ise Bizans tekfuru Vasilyus tarafından kılıçla yaralandığı görülmüştü. 83. bölüm tanıtımın devamında Ertuğrul Bey'in "Şehadet Şerbeti içmeye hazır olun intikam alınmadan gelinmeyecek!" sözleri ise adeta her anını hissederek izleyen milyonları endişeli bir bekleyişe sevketmişti. Heyecan artarak devam ediyor.

Diriliş Ertuğrul 83. Bölüm "intikam ateşi" ve "Şehadet Şerbeti" sözleriyle sosyal medyada da geniş yankı bulurken Ertuğrul Bey'in kardeşi Dündar şehit mi edildi? sorusunu da beraberinde getiriyor. Ertuğrul Bey'in Bizans imparatorunun savaşmayı göze alamayacağını söylediği bölümde Tekfur'un kalesine baskın verip vermeyeceği, bölüm içerisinde Ural'ın durumunun ne olacağı, Türkmen obalarının birleşerek topyekün bir cenke yapıp yapmayacağı da merakla beklenen diğer konular arasında.

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın Tekfen film olarak yaptığı ve Metin Günay'ın yönetmenliğinde çekilen Diriliş Ertuğrul dizisi bu yıl 3. sezonunu yaşıyor, bu akşam Diriliş Ertuğrul 83. Bölüm ekrana geliyor ve tarihsel gerçekliklere çok yakın anlatımlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Osmanlı'nın kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Bey'in kişiliği, mücadelesi, Türkmen obalarının, Kayı Obası'nın ve diğer obaların yaşamları etkileyici bir şekilde ekrana yansıtılıyor. Bir çok izleyicinin 3. sezonun tüm bölümlerini tekrar izlediği Diriliş Ertuğrul dizisinin özellikle oyuncu performansları ve sahne-mekan-kostüm seçimleri reytinglere de yansıyor.

Diriliş Ertuğrul dizisiyle birlikte evlerimize yansıyan tarihsel doku "kutlu bir yolculuk" olarak başlayan ve her deminde Bizans'a karşı Müslüman Türklerin mücadele ruhunu hissettiren bir gerçekliğin de ekrana yansıması olarak değerlendiriliyor. 7'den 77'ye herkesin ilgiyle izlediği, yayınlandığı bölümlerin internet dünyasında binlerce kullanıcı tarafından yorumlandığı, tanıtımlarının büyük bir merak içinde beklendiği ve özellikle müthiş şahsiyetlerin ibretlik, efsane sözleriyle paylaşımlara konu olduğu Diriliş Ertuğrul dizisi Selçuklu dönemi Anadolu bozkırının havasını evlerimize getiriyor.

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları: Diriliş dizisiyle beraber kimi Tarih kitaplarına yansımış kimi ise hiç tarih kitaplarında yer bulmamış kişi ve şahsiyetler hayatımıza girdi. Ertuğrul Bey, Hayme ana, Halima Hatun, Doğan Alp, Dündar Bey, Erdoğdu Bey, Aliyar Bey, Ural, Çolpan Hatun, Aslıhan Hatun, Bamsı, Artuk Bey, Turgut Alp, Banu Çiçek, Abdurrahman Alp, Derviş, İbn-i Arabi, Samsa, Kutluca ve daha niceleri müthiş oyunculuk performanslarıyla ekranlarda ilgiyle takip ettiğimiz, gerçekliği olan şahsiyetler.

Diriliş Ertuğrul dizisi Unutulmayan Sahneler ve Ertuğrul Bey'in unutulmayan sözleri, İbni Arabi'nin unutulmayan sözleri ve tüm izleyicilerin izlerken "amin" dediği duaları, anlattığı kıssalar ve dini hikayeler Diriliş dizisinin son yılların en başarılı prodüksiyonu olmasını sağlıyor.

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncuları: Bölümlerde canlandırdıkları karakterlerle diziyi reytinglerin şampiyonu yapan oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor. Ertuğrul Bey karakterine can veren Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Nurettin Sönmez, Hülya Darcan, Uğur Güneş, Sezgin Erdemir, Didem Balçın, Esra Bilgiç, Burcu Kıratlı, Barış Bağcı, Hüseyin Özay, Cengiz Coşkun, Ezgi Esma Kürklü,Cavit Çetin Güner,  Osman Soykut, Zeynep Kızıltan, Mehmet Polat, Çağlar Yiğitoğulları,  Kaptan Gürman, Celal Al, Atilla Kılıç, Gökhan Karacık...

Diriliş Ertuğrul gösterdiği müthiş başarı ile internet dünyasının ve bilgisayar kullanıcılarının sosyal medya hesaplarını, ekranları, cep telefonu ve bilgisiyarlarının duvar kağıtlarını Diriliş Ertuğrul duvar kağıtları ile süsletiyor.

Diriliş Ertuğrul'un tarihsel gerçeklikleri ekrana getirmesi tarih kitaplarında okuduğumuz ve büyük hayranlık duyduğumuz Edebali, Ahi Evran, İbni Arabi, Ahi Mesut ve daha bir çok Türk İslam medeniyetinin yapı taşlarını oluşturan şahsiyetleri de yakından tanımamıza vesile oluyor.

Diriliş dizisine ilişkin tüm gelişmeleri ve bölüm özetlerini sayfamızdan, TRT'nin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ayrıca Diriliş Dizisi için yapım şirketi tarafından açılan sayfa ve platformlardan takip edebilirsiniz. Diriliş Ertuğrul dizisi bugüne kadar yapılmış en görkemli ve tarihsel gerçekliklere en uygun olması özellikleriyle öne çıkıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *