» 
 

Diriliş Ertuğrul Arapça tercümesi 200 milyon kez izlendi

Ekranların tarihle dopdolu dizisi Diriliş Ertuğrul Arapça tercüme edilmiş bölümleri internet üzerinde 200 milyon kez izlendi.

Başta Suudi Arabistan, Kuveyt, Mısır ve Katar olmak üzere pek çok Arap ülkesinde takip edilen Diriliş Ertuğrul 200 milyon kez internet üzerinden izlendi. Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği dizinin replikleri Arap izleyicilerin günlük yaşantılarına da yansırken, sosyal medya hesaplarında Diriliş Ertuğrul'un Kayı beyini canlandıran Engin Altan Düzyatan fotoğrafları da paylaşılıyor.

Arap izleyicilerin Diriliş Ertuğrul yayını sonrası sosyal medyada dizi hakkında paylaşımda bulunduğu dikkatleri çekiyor. Diriliş Ertuğrul alt yazılı versiyonu ALNOOR TV'de yayınlanıyor ve TV'nin sahibi Ahmed el-Haşimi Diriliş Ertuğrul'un şu anda Arap izleyiciler arasında en ilgi çeken dizi olduğunu dile getiriyor. Haşimi, dizinin bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmediğini belirtirken, bir sitede tesadüfen Diriliş Ertuğrul'dan bahsettiğini gördüğünü, ilk 9 bölümü tercüme edilmiş olarak izleyebildiğini ancak daha sonra devamının gelmediğini ifade etti. Bunun üzerine Diriliş Ertuğrul'un Arapça tercümesi konusunda kendisinde merak oluştuğunu kaydeden Haşimi, Şubat 2016'da diziyi tercüme etmeye karar verdiğini ve bu amaçla bir site kurduğunu belirtti. Şu anda dizinin yayınlandığı gün 3 saat içinde tercime işini tamamladıklarını ifade eden Haşimi, dizi setini ziyaret ettiğini ve yakın zamanda TRT ile ortak işbirliği anlaşması imzalayacaklarını kaydetti.

Kendi sitelerindeki izlenme oranlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Haşimi, şunları söyledi:
"Tercüme edilen bölümler, yüklenir yüklenmez dizinin sıkı takipçileri tarafından büyük ilgi görüyor. Yeni bölümün tercüme edildiği açıklandığı anda 100 bin kişi siteye giriş yapıyor. Dizinin tercüme edilen ilk bölümü şu ana kadar 3,5 milyon kişi tarafından izlendi. İlk bölüm Türkiye'de bile bu kadar izlenmemişti. Sitemizde dizinin en çok izlendiği ülkelerin başında 600 binle Suudi Arabistan geliyor. Onu 400 binle Kuveyt takip ediyor. Sonrasında da Mısır, Cezayir, Fas ve Katar geliyor."

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *