» 
 

Diriliş Ertuğrul efsanesi TRT'de devam ediyor! Adalet ışığında kutlu yürüyüş

Diriliş Ertuğrul 78. bölümüyle 22 Şubat akşamı ekranlara gelecek. İşte Diriliş Ertuğrul dizisiyle şanlı tarihimize yapılan müthiş yolculuğun kısa notları.

TRT'nin gelmiş geçmiş en önemli dizi projesi olarak tarihe geçen Diriliş Ertuğrul 77. bölümü tamamladı ve hala reytinglerde ön sıralardaki konumunu koruyor. Diriliş Ertuğrul 78. bölüm fragmanı ile 22 Şubat'ta yayınlanacak yeni bölümde yaşanacak gelişmelerin sinyalleri heyecan ve meraklı bekleyişi de arttırıyor. Son yıllarda tarihsel gerçekliklerin anlatımına yönelik geliştirilen dizi projelerinin izleyicinin gönlünü fethetmesiyle bu alanda girişimlerini ardı ardına sıralayan ve Diriliş dizisi ile de amacına ulaşan TRT her bölümü heyecanla izlenen Diriliş Ertuğrul ile bir efsaneye de imza atıyor. Diriliş efsanesi özellikle Ertuğrul Bey karakterine can veren Engin Altan Düzyatan'ın büyük oyunculuk yeteneği ve dizinin diğer ana karakterlerinin tarihsel dokuyu çok iyi anlatan performansları izleyicileri de yüzlerce yıl önceye götürmeyi ve hissiyat uyandırmayı başarıyor.

Diriliş Ertuğrul bölümleri, Diriliş fragman, Diriliş dizisi oyuncuları ve oyuncuların fotoğrafları sosyal medyanın da en çok paylaşılan ve üzerinde yorum yapılan konuları arasında bulunuyor. Diriliş yeni bölüm fragmanı yayınlandığı anda milyonlarca kişi tarafından izleniyor ve sosyal medyada diriliş dizisi içinde verilen hashtagler trend olmayı başarıyor. Diriliş Ertuğrul son bölüm TRT 1 ekranlarında yine dizi severlerle buluştu. Diriliş Ertuğrul yeni ve son bölüm fragmanı ise önümüzdeki hafta neler yaşanacağının ilk sinyallerini verdi. Diriliş Ertuğrul tüm bölümleri gibi en son bölüm ile de milyonlarca izleyiciyi yüzlerce yıl öncesine götürdü. İŞTE DİRİLİŞ ERTUĞRUL 78. BÖLÜM FRAGMANI ile birlikte hafızalarda 77 bölümdür müthiş bir yer edinen diziye ilişkin bazı notlar: Son bölüm Diriliş Ertuğrul  ve öneki bölümlerin tamamı tek parça olarak Diriliş dizisi için açılan özel sayfadan takip edilebiliyor. Diriliş Ertuğrul fragman yayını dizinin hemen akabinde TRT ekranlarında ve sosyal medya platformlarında yer alıyor.  İzleyiciler Diriliş Ertuğrul’un bugünkü bölümünde neler olduğunu ve yeni bölümde neler olacağını yakından takip ediyor. Diriliş Ertuğrul youtube üzerinde de en çok izlenen dizi fragmanları arasında üst sıralarda yer alıyor.

Diriliş dizisi, özlü sözleri, efsane replikleri ve hissiyatın doruğa yükseldiği eşşiz sahneleri ile birlikte diriliş oyuncularının fotoğraf video ve haberleri ile sosyal medyanın önemi hiç azalmayan trendleri arasında yer alıyor. Diriliş Ertuğrul’un son bölümünü izlemek isteyenler dizinin yayın akşamını müteakip özel web sayfasından ya da TRT web sitesi üzerinden Diriliş son bölüm gelişmelerini takip edebiliyor. Diriliş Ertuğrul kaç bölüm oynayacak sorusu henüz dizi yapımcıları tarafından cevaplanmazken tarihsel bir kronoloji içerisinde Osmanlı imparatorluğunun kurucusu Osman Bey’in ne zaman doğacağı ve dizinin Osman Bey’i kaç yaşına kadar anlatacağı da merak konusu. Diriliş Ertuğrul oyuncuları yeni kostümler ve çekim tekniği ile üst kaliteye taşınmış sahnelerde tarihsel anlatımı da başarıyla gerçekleştiriyor.

DİRİLİŞ DİZİSİ VE ERTUĞRUL BEY'İN GERÇEK HAYATI
Özellikle adalet, dürüstlük, doğruluk, hak yolunda mücadele, inanç ve kararlılık mesajlarının vurgusuyla şekillenen ve anlattığı dönem itibariyle 600 yıllık koca bir imparatorluğun ilk kıvılcımlarının atıldığı kutlu yürüyüşü bugüne aktarmayı başaran Diriliş Ertuğrul TRT-1 ekranlarını adeta şenlendiriyor. Diriliş Ertuğrul efsanesinde oyunculuğuyla hayat verdiği Ertuğrul beyin dürüstlük, kayı obasının çıktığı kutlu yolu bir kez daha hatırlatan diriliş efsanesi TRT'yi de dizi sektörünün iddialı markası haline getirdi. Ertuğrul ve Alplerinin kutlu yolculuğu TRT'nin dizisinde tarihimize de şanlı bir yolculuk yaptırıyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun hangi inanç kaideleri üzerine oturduğunu Diriliş Ertuğrul dizisinin bölümlerinde izliyor ve hissediyoruz.
Diriliş Ertuğrul 77. bölüm heyecanımızı kat be kat arttırırken 78. bölüm için de heyecanlı bir bekleyiş haklı olarak devam ediyor.

Diriliş Ertuğrul fragmanı, oyuncuları, kostümleri, çekildiği sahneler, çekildiği yer gibi konular ise dizi hayranlarının her zaman ilgisini çekmeyi başarıyor. Daha önceki bölümlerde Ahi Mesut, Ahi Evran, Şeyh Edebali gibi Türk İslam medeniyeti içerisinde çok önemli yerlere sahip olan muhteşem şahsiyetlerin çocukluk, gençlik, yetişkinlik dönemlerini ekrana taşıyarak manevi duygulara da hitap eden Diriliş Ertuğrul her yeni bölümünde tarihimizle gurur duymamız gerektiği vurgusunu yapıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *