» 
 

Diriliş Ertuğrul hakkında kamuoyu açıklaması yapıldı

Diriliş Ertuğrul dizisinde başrol oyuncusu olarak yer alan Engin Altan Düzyatan ile ilgili bazı basın kuruluşlarında pek çok haber çıktı. Düzyatan'ın zam alacağına yönelik iddiaların ortaya atılmasının ardından kamuoyu açıklaması yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Diriliş Ertuğrul'un Ertuğrul Gazi'si Engin Altan Düzyatan'ın dizinin senaryosu gereği sakalını kesmesi gerektiği, ancak dizinin yapımcısının Düzyatan'dan sakalını kesmesini istemediğini ve bunun için de bölüm başı alacağı ücretin 100 bin TL'ye çıkarılması teklifinde bulunduğu iddiaları ortaya atılmıştı.

Pek çok basın kuruluşlarında yer alan haberler ve haberlerde bulunan içeriklerde, oyuncunun başka bir role bürünmesini istemeyerek, Engin Altan Düzyatan'ın bölüm başı aldığı ücretin artıldığı yer almıştı. Bu iddiaların ardı arkası kesilmeyince Diriliş Ertuğrul'dan kamuoyu açıklaması yapıldı.

Kamuoyu açıklamasına göre;

Yapımcılığının üstlendiği Diriliş "Ertuğrul" dizisi başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile ilgili bazı basın kuruluşlarında yer alan "Diriliş Ertuğrul'da Oynayan Engin Altan Düzyatan Zam Mı Aldı?, Ertuğrul Gazi'ye Zam, Sakalını Kesmeyince Zam Aldı" gibi başlıklar ile yayınlanan haberler ve haberlerde yer alan içeriklerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Tamamen hayal mahsulû ve kurgu unsuru olan haberlerde yer alan; oyuncunun dizideki karakteri dışında başka bir role bürünmesi ve seyirci karşısına çıkmasını istemeyen yapımcının Düzyatan'a jest yaparak bölüm başı aldığı ücreti arttırdığı bilgisinin doğru olmadığı vurgulandı.

Türkiye'de ve Dünya'da 30 ülkeden fazla yayınlanan, yapım ve senaryo içeriği olarak milyonlarca kişinin takdirini kazanan Diriliş Ertuğrul'un, magazinleşme amacı güden, izleyicilere yanlış bilgilendirme yapan haberlerin gerçekle alakası olmadığı kamuoyuna ve izleyicilere duyuruldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *