» 
 

Diriliş Ertuğrul son bölüm yeni bir reyting rekoru kırdı

Artık Diriliş Ertuğrul dizisi yeni bölümleri ile olduğu kadar başarısı ile de haberlere konu oluyor. Sürekli reytingler de en üst sıralarda yer alan Diriliş Ertuğrul son bölümü yeni bir reyting rekoru kırdı.

ABC 1, AB ve TOTAL'de zirvede yer alan Diriliş Ertuğrul son bölüm daha önceki rekorlarını geride bıraktı ve ABC 1'de 18.53, AB'de 17.94 ve TOTAL'de 14.12 reyting aldı. Bu oranlarla en çok izlenen yapım olmayı başaran Diriliş Ertuğrul, her üç televizyon izleyicisinden 2'sinin izlediği yapım olmayı başardı.

40 ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul, reyting listelerinde en üst sırada yerini alırken, dünya çapında 1 milyardan fazla izleyici kitlesi ile erişilmesi güç bir konumda bulunuyor. Diriliş Ertuğrul son bölümde 3 sezondur sevilerek izlenen Doğan Alp'in ve bu sezon başında kadroya dahil olan Haçaturyan Usta'nın ölümü izleyicileri yine ekranları başına kilitlemeyi başardı. Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ yaptığı açıklamada, çarşamba günü yayınlanan bölüm ile kendi rekorlarını kırdıklarını belirterek erişilmesi zor bir başarıya imza attıklarını dile getirdi. Bozdağ, Diriliş Ertuğrul yeni bölüm gelişmelerinin izleyicilere yepyeni sürprizler yaşatacağını belirtti.

"Bin yıllık değerleri olan bu toprakları kendi hikayesiyle buluşturduk." ifadelerini kullanan Bozdağ, değerlerimizi ve tarihimizi hikayemizi farklı coğrafyalardaki izleyicilerimize taşımayı başardıklarını kaydetti. Bozdağ, "Ertuğrul Gazi ve Kayı boyunun bir avuç kahramanla beraber adım adım tarihi değiştirişinin hikayesini, bütün dünyaya izletmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Diriliş Ertuğrul artık Türkiye’nin değil bütün dünyanın dizisi olmayı başardı.” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *