» 
 

Diriliş Ertuğrul son bölümde senaryo kafaları karıştırdı!

Diriliş Ertuğrul son bölümde Ural'ın daha önce aldığı idam cezasından kurtulacağının anlaşılması senaristlere tepkiyi de beraberinde getirdi. Diriliş fırtınası devam ederken yeni bölüm de yine merakla bekleniyor.

TRT'nin rekortmen dizisinin son bölümü senaryo hatası eleştirileriyle sosyal medyanın gündemi oldu. Her hafta reyting rekorları kıran ve büyük izleyici kitlesine sahip Diriliş Ertuğrul bu hafta seyirciden geçer not alamadı. İlahiAdalet etiketi ile Twitter'da gündemde en üst sıraya oturan dizinin son bölümüne seyirciler oldukça tepki gösterdi. Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde Ural'ın mahkeme sahnesi oldukça heyecanlı geçmiş, sonunda idama mahkum edilen Ural'ın bu haftaki bölümde infazı beklenmekteydi. Ancak beklenen olmadı ve çeşitli nedenlerle Ural'ın infazı geciktirildi, son sahnede ise Ural tekfurun ölümünden aklanarak serbest kaldı.

İzleyicilerin en çok eleştirdiği konu ise geçen hafta yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ural'ın idam kararının Ertuğrul'un kilimlerini yakması ve alplerini öldürtmesinden dolayı olduğu anlaşılmasıydı. Ancak tekfurun ölümünden aklanınca Ural'ın kurtulması herkesi şaşırttı. Mahkemede dikkat çeken detay ise Kadı'nın Ural hakkında diğer tüm atılı suçlardan beraat kararı vermesi ve Lasgaris'le birlik olup tekfuru öldürmesi nedeniyle idamına hükmetmiş olmasıydı. Oldukça karmaşık geçen mahkeme sahnesinde Ural Çolpan hatun ile birlikte diğer tüm suçlardan beraat etmiş, tekfuru ve Ertuğrul'un alplerini öldürttüğü ispat olunmuş, Ertuğrul ise karşılığında diyet istemişti.  Ancak son bölümde tekfurun ölümünden aklanınca Ural'ın serbest kalması dizide senaryo hatası mı var sorusunu gündeme getirdi.

Sosyal medyada oldukça eleştirilen bu durum, Diriliş Ertuğrul sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Önümüzdeki hafta yayınlanacak yeni gelişmelerde ise Ural ile ilgili neler yaşanacak merakla bekleniyor. Son tanıtımda Ural'ın serbest kaldığı görülürken, beklenen adalet tecelli edecek mi 15 Şubat Diriliş Ertuğrul'da ortaya çıkacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *