» 
 

Diriliş Ertuğrul'da Bamsı öldü diye taziye ilanı verildi

Türkiye'de olduğu kadar Ortadoğu ve Arap ülkelerinde de en çok izlenen diziler arasında yer alan Diriliş Ertuğrul ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Diriliş Ertuğrul son bölümde Bamsı öldü diye düşünülerek Kuveyt'te caddelerden birinde taziye ilanı asıldı.

TRT 1 ekranlarında şanlı Osmanlı tarihine ışık tutan Diriliş Ertuğrul dizisi Ortadoğu ve Arap ülkelerinde de Türkiye'deki kadar çok seviliyor ve izleniyor. Diriliş Ertuğrul'un son bölümünde Bamsı öldü mü henüz net değil ancak Kuveyt'in güneyindeki El-Cehara bölgesinde işlek bir caddeye Bamsı için taziye ilanı asıldı. Arapça olarak asılan afişte “Kayı aşiretinin taziyesi. Bamsı Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Barışma Ertuğrul… Bamsı sen Ertuğrul’un kaybısın, şahidiz.” ifadeleri yer aldı.

Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen karakteri Bamsı ile ilgili yaşanan bu olay sosyal medyada da büyük ilgi görürken Arap izleyiciler Bamsı'nın taziye ilanına olumlu yorumlar yaptı. Dizi Katar televizyonunda da Arapça dublajla yayınlanan dizi Arap dünyasının vazgeçilmez dizileri arasına girmeyi başarırken, internet üzerinden de Arapça alt yazılı olarak izlenebiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *