» 
 

Diriliş Ertuğrul'un yapımcı ve senaristi Yılın En İyi Dizisi ödülünü geri iade etti

43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu. Ancak ödül töreni sırasında yaşananlar nedeniyle sosyal medyadan tepkiler yağdı. İzleyici oyları ile Yılın En İyi Dizisi ödülüne layık görülen Diriliş Ertuğrul ekibinin sahnede konuşmasına izin verilmezken, yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ ödülü geri iade ettiğini sosyal medya hesabından açıkladı.

Türkiye'de ve 30'u aşkın ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak Yılın En İyi Dizisi ödülünü kuliste geri iade ettiğini belirtti.

Ödül töreni sırasında dizinin senaristi ve yapımcısı olarak konuşmasının engellendiğini dile getiren Bozdağ, ödül alan herkese teşekkür konuşması yapma fırsatı verilmesine rağmen kendilerinin bu hakkı kullanmasının engellenmesini manidar bulduğunu ifade etti. Bu durumu elde ettikleri başarıya ve izleyicilere yapılan bir haksızlık olarak değerlendiren Bozdağ, aldıkları ödülü tepki olarak kuliste iade ettiğini belirtti.

OKAN BAYÜLGEN'E TEPKİ

Ödül töreninin sunucusu Okan Bayülgen'e de tepkisini ifade eden Bozdağ, bu durumda özür dilemesi gerekirken tüm dünyada ilgi gören Diriliş Ertuğrul dizisini izlemediğini söylemesini nezaketsiz bulduğunu belirterek konuşmasını alaycı bulduğunu ifade etti. Bozdağ " Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen’in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir." diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte Mehmet Bozdağ'ın o açıklaması:

Tüm Türkiye'de yayınlandığı her hafta reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi 3. sezonunda da hem Türkiye'de hem de dünya ülkelerinde ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner ise sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğrafla tepkisini gösterdi. Güner paylaşımında, 3 sezondur ayın en çok izlenen dizisi olan Diriliş Ertuğrul'un bugüne kadar ödül almamış olmasına ve bugün verilen ödül sırasında da konuşmalarına izin verilmemesine tepki gösterdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *