» 
»
 

Diyanet şehit ve gazi yakınları için hac kurasını kaldırdı

Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara seyahat etmek isteyen şehitlerin anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gaziler ve eşleri Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in talebi doğrultusunda hacca kurasız gidebilecek.

Alınan bilgiler doğrultusunda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 2008-2017 yılları arasında hacca ibadeti için kayıt yaptırmış olmak şartı ile tüm gazi ve şehit yakınlarının hacca kurasız götürülmesi için talepte bulundu. Bu bağlamda, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulun kendilerine sunulan bu talebi kabul etti.

Kabul edilen talep doğrultusunda şehitlik ve gazilik belgeleri ile başvuruda bulunan şehitlerin anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gaziler ve eşleri, gerekli olan tüm evraklarla birlikte işlemlerin tamamlanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca götürülecek.

Öte yandan AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu, 2017 yılı için yapılacak olan hac kurasının 24 Şubat tarihinde Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu'nda ve bilgisayar ortamında aynı zamanda kamuoyuna açık olarak çekilmesine karar verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *