» 
»
 

Diyanet taksitle umre imkanı için ilk protokolü imzaladı

2017 yılı umre programı çerçevesinde taksitle ödeme imkanından yararlanarak kutsal topraklara gitmek isteyenler için Diyanet İşleri Başkanlığı ilk protokolü imzaladı. Taksitle umre için vatandaşlar Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine gidebilecek ve 4 ya da 6 taksit imkanından faydalanabilecek.

Özel şirketlerle umreye giden vatandaşların yararlanabildiği taksitle umre imkanı için Diyanet harekete geçti ve "Umre Finansman Kampanyası" adı altında Albaraka Türk Katılım Bankası ile ilk protokolü imzaladı. Artık Diyanet İşleri Başkanlığı ile umreye gidecek olanlar da taksit imkanından faydalanabilecek. Bu yıl umreye gitmek isteyenler vade farkı ödemeksizin 4 ya da 6 taksitte ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Diyanet ile umreye gitmek isteyen vatandaşlar öncelikle kendilerine uyan umre programını belirleyecek ve ardından bankaya giderek taksitli ya da peşin olarak ücretini yatıracak. Daha sonra ise kendisine en yakın müftülükten ya da hac.diyanet.gov.tr internet adresinden umre kaydı yaptırabilecek.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun Aygün, Albaraka Türk Katılım Bankası ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasındaki protokole ilişkin açıklamalarda bulundu. Aygün, imzalanan bu protokol ile umreye gitmek isteyen vatandaşların Albaraka Türk'ün herhangi bir şubesine giderek işlemlerini gerçekleştirebileceklerini, isterlerse 6 taksit imkanı ile ödeme yapabileceklerini kaydetti. Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Bülent Tapan ise vatandaşlardan umre parası haricinde hiçbir masraf, ücret ya da komisyon alınmayacağını belirtti.

TAKSİTLE UMRE İÇİN GEREKEN BELGELER

Albaraka Türk taksit imkanından faydalanmak için ise şubelere giderken nüfus cüzdanı, Diyanet İşleri Başkanlığınca verilen umre programının dönem, fiyat ve konaklama tipini gösteren " Tur Güvenlik Kodu", gelir belgesi (maaş bordrosu ya da iş yerinden alınmış bet maaş tutarını gösteren belge), serbest meslek sahibi kişiler için vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosunu gösterir belge istenecek. Şubeye gelen vatandaşlara açılacak hesap ile istenen taksit tutarında işlem gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri'nin ilk umre kafilesi için kayıtlar 31 Ekim'den beri devam etmekteydi ve bu kafile 30 Kasım'da yola çıkacak. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *