» 
 

Diyanet’ten önemli girişim! 4 bin üniversite öğrencisini Umre yolcusu

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamada ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde öğretim gören 4 bin üniversite öğrencisini Umreye götüreceğini bildirdi. Açıklamaya göre ilk kafile 22 Şubat'ta kutsal topraklara hareket edecek.

Milyonlarca Müslüman’ın bir kere olsun görebilmek adına can attığı kutsal topraklara gitme fırsatı yaratan Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, ilahiyat ve İslami ilimler üniversitesinde öğretim gören öğrenciler başta olmak üzere yaklaşık 4 bin öğrencinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla özel Umre turu düzenleniyor.

Düzenlenen tur kapsamında 4 bin öğrenci, öğretim üyelerinin rehberliğinde umre yapacak ve 6-7 gün sürmesi planlanan turlarda, öğrenciler Mekke'de 4-5, Medine'de ise 2 gün kalınacak. Diyanetçe belirlenen otellerde kalacak olan öğrenciler 3 kişilik odalarda olacak. Normal şartlarda çok daha yüksek rakamlarla düzenlenen tur ücretleri de öğrenciler için kişi başı 2 bin 250 TL olarak tahsil edilecek.

25 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Hava Yolları miles&smiles üyeği bulunması gibi şartlar aranan turlarda ilk kafile için müracat tarihi 10 Şubat olarak belirlendi. Dursun Aygün tarafından yapılan açıklamalarda da, ilk çalışmaların 22 Şubat'ta Sabiha Gökçen Havalimanından hareket edeceği ve turların haftada 4 gün, 80'er kişi olarak planlandığı ifade edildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *