» 
»
 

Diyanet^ten Şehit yakınları ve Gaziler için Hac müjdesi

Diyanet İşleri Genel Müdürlüğü'nün Şehit yakınları ve Gaziler için düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bu sene ve bundan sonraki yıllarda hac ibadetinde şehit ailelerine öncelik tanınacak. Şehit aileleri bize müracaat ettiklerinde biz onlara öncelik tanımayı bir vazife addediyoruz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, iftar programındaki konuşmasında şehit yakınları ve gazilere hac müjdesi verdi.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği iftar programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Bu gece bizi bu iftar sofrasında şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Şehit aileleriyle birlikte bu iftar sofrasını paylaşmayı Allah'ın nimeti olarak görüyorum. Şehitlerimizin ruhlarının bu iftar sofrasında bir araya geldiğimizden haberdar olmasını Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

Hac ibadeti için bu yıl ilk defa ve bundan sonraki yıllarda şehit yakınları ve gazilere öncelik tanınacak. Başkan Görmez, şehit yakınları ve gaziler için verdiği bu büyük müjdeyi şu sözlerle ifade etti;

“Bu sene ve bundan sonraki yıllarda hac ibadetinde şehit ailelerine öncelik tanınacak. Şehit aileleri bize müracaat ettiklerinde biz onlara öncelik tanımayı bir vazife addediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Suudi Arabistan Kralına bizzat konuyu ifade ederek bunun kendisi ve milletimiz için çok önemli bir vazife olduğunu ifade ettiler. Onlar da bunu kabul ettiler. İnşallah bundan sonraki yıllarda da aynı şekilde herhangi bir şehidimizin anne babası, eşi bize müracaat ettiği zaman onlara öncelik tanıyacağız.”

Geçtiğimiz yıl iftar sofrasında şehit yakınları ve gazilerin ‘umre’ talebini bu yıl gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Görmez, “Geçen sene burada iftar soframızda bizden ‘umre’ talebinde bulunmuştunuz. Hamdolsun bu sözü yerine getirmiş olarak huzurunuzda bulunuyorum” ifadelerinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *