» 
»
 

Diyarbakır Bismil'deki hain terör saldırısında yaralı olan teknisyen şehit düştü

Diyarbakır'ın Bismil İlçesindeki yol ayrımında yer alan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine bölücü terör örgütü mensupları bomba yüklü araçla düzenledi. Saldırıda yaralanan teknisyen yardımcısı, kaldırıldığı hastaneye hayatını kaybederek şehit oldu.

Diyarbakır'ın Bismil İlçesinin Batman karayolunda bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine terör örgütü üyelerinin bomba yüklü araçö ile saldırı düzenlemelerinin ardından yaralanan teknisyen yardımcısı kaldırıldığı hastanede tedavi görüyordu. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan teknisyen yardımcısı şehit düştü. Alınan bilgiler doğrultusunda, Diyarbakır'ın Batman karayolundaki Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyon Amirliğliğine teröristler bomba yüklü araç ile saldırı düzenlediler. Hain saldırıda 5 polis, 2 sivil ve 1 çocuk yaşamını yitirdi. 45 kişi ise yaralandı. Yaralanan teknisyen yardımcısı tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde hayatını kaybetti.

Valiliğin olayla ilgili yaptığı açıklamada, Diyarbakır-Batman karayolunun Bismil İlçesinin yol ayrımındaki vatandaşların toplu taşıma araçlarını ve özel araçlarını kullandığı yoğun bölgeye terör örgütünün saldırı düzenlediği, saldırının saat 13:10 sıralarında gerçekleştiği ve teröristlerin bomba yüklü araçla saldırdıkları belirtildi. Terör örgütünün sivil demeden yaptığı hain saldırının ardından başlatılan soruşturmanın devam ettiği de bildirildi.

Meydana gelen patlamada şehit düşen polis memurlarından Siraç Balpetek'in Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Denetleme İstasyonu'na tayininin yeni çıktığı ve göreve başladığının ilk gününde şehit düştüğü öğrenildi. Saldırıda şehit düşen 45 yaşındaki Salih Zengin'in ise görev yerindeki son gün olduğu, tayininin çıktığı bilgisi alındı.

Hayatını kaybeden 35 yaşındaki Ahmet Gülbahar ise 5 yaşındaki oğlu Hüseyin Utku ile birlikte şehit oldu. Saldırıda şehit olan Nazif Kaplan'ın Adıyaman'daki baba ocağına ateş düştü. Şehit polis Yakup Kılıç'ın ise Elazığ'daki babaocağına ateş düştü. Şehidin evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *