» 
»
 

Diyarbakır Jandarma Komutanı ile Bölge Jandarma Komutanı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında Diyarbakır'da haklarında gözaltı kararı çıkan Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Albay Keleş ve Jandarma Bölge Komutanı Kurmay Albay Özkan tutuklandı.

Diyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunmasının ardından başlatılan ve yürütülen soruşturmalar kapsamında, gözaltına alınan Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Albay Keleş ve Jandarma Bölge Komutanı Kurmay Albay Özkan çıkarıldıkları adliyece tutuklandı. Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine yönelik açılan soruşturma kapsamında gözaltında bulunan Keleş ve Özkan emniyetteki işlemlerinin bitmesinin sonrasında adliyeye sevk edildi.

Savcılığın sorgusunun ardından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Keleş ve Özkan'ın tutuklanmasına karar verildi. Resmi Gazetede 30 Temmuz'da, TSK'nın (Türk Silahlı Kuvvetleri) içerisinde yer alan Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasının ortadan tamamen kaldırılmasına ilişkin yayımlanan 669 sayılı KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile Keleş ve Özkan'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edildiği bildirildi.

Bursa'da ise FETÖ soruşturması kapsamında 55 kişi adliyeye sevk edildi...

FETÖ'nün darbe girişiminin sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan ve aralarında sözde emniyet imamlarının ve emniyet mensuplarının da yer aldığı 55 şahıs adliyeye sevk edildi. Şüpheli kişilerin sabah saatlerinde adliyeye sevk edildikleri bilgisi alındı. Ayrıca şüphelilerden bir kısmının terör örgütü tarafından kullanılan Bylock isimli programla haberleştikleri öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *