» 
»
 

Diyarbakır Lice'de 8 bin güvenlik görevlisiyle terör operasyonu

Diyarbakır Lice'de başlatılan ve 8 bin güvenlik görevlisinin katıldığı Bayrak-41 Şehit Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu operasyonu devam ediyor.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu terörist ve onların işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek amacıyla başlatılan 8 binden fazla TSK, emniyet ve güvenlik korucu unsurunun yer aldığı operasyon sürüyor. 1 Ekim 2015'te Silvan'da evinden birliğine otomobille giderken bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu'nun adının verildiği operasyona 7 bin asker, 600 özel harekat polisi ve 558 güvenlik korucusu katılıyor.

Operasyon kapsamında vatandaşların zarar görmemesi için Örtülü, Tuzla, Hedik, Kıralan,Yamaçlı, Dernek, Saydamlı, Bayırlı Yalımlı, Akçabudak, Kılıçlı, Ulucak, Yorulmaz, Baharlar, Yaprak, Yünlüce, Güldiken ve Üçdamlar mahallerinde dün sabah sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Dağlık alanda kar 1 metreyi aşarken yer yer teröristlerle sıcak temasların sağlandığı da belirtildi. Operasyona ayrıca Skorsky, hava taarruz ve İHA'lar da havadan destek veriyor. Karadan ise 33'ü kobra olmak üzere 100'den fazla araçla operasyon sürdürülüyor.

Drone kullanılan operasyon sırasında güvenlik güçleri 4 av tüfeği, 376 kilogram esrar, bombalı saldırıda kullanılmak üzere gasp edilmiş sahte plakalı 4 araç ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Lice-Kocaköy karayolunda ise uygulama kapsamında Kokulu Pınar mevkiinde araçlarda kimlik kontrolü yapılıyor ve geçişler kontrollü sağlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *