» 
»
 

Diyarbakır Lice'de koruculara hain saldırı: Şehit ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Lice İlçesinde korucuları taşıyan minibüse bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlar ile ateş açıldı. Ateş açılması sonucunda 2 korucu şehit düştü 6 korucu ise yaralandı.

Alınan son dakika bilgilerine göre, Diyarbakır'ın Lice İlçesinde teröristler tarafından korucuları taşıyan minibüse roketatar ve uzun namlulu silahlar ile ateş açılması sonucunda 2 korucu şehit oldu. 6 korucusu ise yaralandı. Meydana gelen olayın ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, Kulp-Lice karayolu üzerinde meydana geldi. Bir grup bölücü terör örgütü üyesi Üçadamlar köyünün korucularını taşıyan minibüse roketatar ve uzun namlulu silahlarla hain saldırı düzenlendi.

Saldırıda 2 korucu şehit oldu ve 6 korucu yaralandı. Yaralılar, helikopter ile getirildikleri 7. Kolordu Komutanlığı pistinden ambulans ile eski Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Şehit olan korucuların isimlerinin Resul Göçer ve Hikmet Kartal olduğu öğrenildi. Meydana gelen saldırının ardından bölgede güvenlik güçleri geniş kapsamlı hava destekli operasyon başlattı. "Kobra" helikopterlerin 7. Kolordu Komutanlığı'ndan kalktığı ve helikopterlerin havadan destek vererek operasyonların sürdürüldüğü belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *