» 
»
 

Diyarbakır merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 86 gözaltı

Diyarbakır merkezli gerçekleştirilen Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen operasyonlar içlerinde sözde il imamları ve mütevelli heyeti üyelerinin de yer aldığı 86 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ’nün darbe girişimi kapsamındaki operasyonlarda Diyarbakır il merkezli 8 ilde polis ekipleri baskın düzenledi. İçlerinde sözde il imamlarının ve mütevelli heyeti üyelerinin de yer aldığı toplam 86 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır Emniyet Müdürü Kaçakçılık Organize Suçlar Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen baskınlar Diyarbakır merkezli Ankara, Kayseri, İstanbul, Samsun, Mersin, Adana ve Gaziantep’te eş zamanlı olarak yapıldı.

Operasyonda Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Alaaddin K., eski İl Milli Eğitim Müdürü A.K., Vergi Denetim Kurulu Başkanı A.R., 3 milli eğitim müdür yardımcısı, Aktif Sen Diyarbakır Şube Başkanı Y.M., Fethullahçı terör örgütü yapılanması içindeki sözde kurum müdürleri abisi olduğu bilgisi alınan eski Dernekler İl Müdürü M.M ve Kimse Yok mu Derneği Diyarbakır Şube Başkanı’nın da içlerinde bulunduğu 86 kişi gözaltına alındı.

Örgütün sözde imamı olduğu öğrenilen İ.K Eskişehir’de tutuklandı. FETÖ’nün onun yerine atadığı M.M’nin ise 15 gün Diyarbakır’da kalıp daha sonra yurt dışına kaçtığı öğrenildi. Operasyonlar sırasında örgütün kasası olarak değerlendirilen kuyumcu F.K, iş adamı A.K’nin de aralarında bulunduğu 22 kişi için ise yakalanma kararı çıktı.

Diyarbakır merkezli 8 ildeki adreslere yapılan operasyonlarda arama sırasında çok sayıda 1 dolar ele geçirildi. Örgütün sözde il imamı olarak değerlendirdiği kişilere dayalı döşeli ev tahsis ettiği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *