» 
»
 

Diyarbakır şehitleri son yolculuklarına uğurlanıyor!

Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi yerleşkesinde bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan polis memurları, Sevim, Ocak, Özcan ve Ava'nın cenazesi törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Şehit polis Aca'nın eşi Gülseren'in törendeki sözleri yürekleri dağladı.

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memurları Ali Sevim, Şenali Ocak, Kadir Miraç Özcan ve Mahmut Ava için cenaze töreni düzenlendi. Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen törende, şehit polis memurları Sevim, Ocak, Özcan ve Ava'nın meslektaşlarının omuzlarında Türk bayraklarına sarılı olan naaşları katafalka konuldu ve öz geçmişleri okundu ardından dualar edildi.

Törende konuşma yapan Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Güneş, teröre olan tepkisini dile getirdi. Törende şehit yakınları tabutlara sarılarak gözyaşı döktü. Şehit polis memuru Mahmut Ava'nın eşi Gülseren Ava, şehit eşinin şapkasını takarak, tabutun başında gözyaşlarını tutamayan polislere bakarak, "Ben ağlamayacağıma söz verdim. Ne olur sizler de ağlamayın. Ne olur ağlamayın", "Bir kere öpsün ben de onu öpeyim sonra gitsin" sözleri yürekleri dağladı.

Diyarbakır'da 8 aydır görevde olan ve 1 buçuk yaşında Umay adında çocuğu olan şehit polis memuru Miraç Kadir Özkan'ın eşi Semra Özcan'ın sözleri törene katılanları gözyaşlarına boğdu. Eşinin tabutuna son kez sarılarak koklayan ve gözyaşlarını tutamayan Semra Özcan, "Bak kızın aynı sana benziyor. O da senin gibi güzel. Bana neden bu kez telefon etmedin? Önceki bombada beni hemen aradın aşkım, ben iyiym dedin. Neden bu kez aramadın? Aradım telefona cevap vermedin. Çok güzel kokuyorsun bir tanem. Onu kara toprağa koyamam daha çok genç 27 yaşında. Almayın beni ondan ne olur." şeklinde ağıtlar yaktı.

Polis memurlarının yanı sıra Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın da bir süre omzunda taşıdığı şehitlerden Şenali Ocak'ın cenazesi Erzurum'a, Özcan'ın cenazesi Trabzon'a, Sevim'in cenazesi Afyonkarahisar'a, Ava'nın cenazesi de Osmaniye'ye uğurlandı. Törene İçişleri Bakanlığınca görevlendirilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, İl Jandarma Komutanı tuğgeneral Ali Demir, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve İl Müftüsü Burhan İşliyen'in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *